gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Penibele situatie voor de Ulftse Nachtegalen

e6d5e60c152a75be9e4496f6b3d0f870
Redactie REGIO8 |

“Dat komt onder meer door de teruglopende subsidiekosten van de gemeente”, stelt penningmeester Suzan Heveling van de Ulftse Nachtegalen. “We hebben drie koren, waarvoor we dirigentkosten moeten betalen en we hebben sponsoren die ons de laatste jaren in de steek gelaten hebben, helaas.” De problemen zijn vrij ernstig voor het beste koor van Gelderland. “Het was de vorige keer bijna zo erg dat we onze dirigent niet konden betalen”, aldus voorzitter Grada Heikamp. “Wij moeten ouders vragen om te rijden, want we kunnen absoluut geen vervoer voor een heel koor huren. We kunnen voor onze leden gewoon niets extra’s doen.”

Het bestuur van het Ulftse koor is constant bezig de weegschaal in balans te houden. “Alle kosten die we maken moeten we proberen op te vangen met alle dingen die we organiseren”, stelt Heveling. “Dat doen we met de verkoop van kerststollen, de grote clubactie en de bingo.” Het koor moet niet veel langer in deze penibele situatie blijven steken. “Ik denk dat we niet nog een jaar zo door kunnen gaan, want dan houdt het gewoon op”, concludeert Heikamp. Over een definitief eind van de Ulftse Nachtegalen wordt niet gedacht. “Dat mag gewoon niet gebeuren”, aldus Heveling na een lange stilte.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.