gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Penibele situatie voor de Ulftse Nachtegalen

e6d5e60c152a75be9e4496f6b3d0f870
Redactie REGIO8 |

“Dat komt onder meer door de teruglopende subsidiekosten van de gemeente”, stelt penningmeester Suzan Heveling van de Ulftse Nachtegalen. “We hebben drie koren, waarvoor we dirigentkosten moeten betalen en we hebben sponsoren die ons de laatste jaren in de steek gelaten hebben, helaas.” De problemen zijn vrij ernstig voor het beste koor van Gelderland. “Het was de vorige keer bijna zo erg dat we onze dirigent niet konden betalen”, aldus voorzitter Grada Heikamp. “Wij moeten ouders vragen om te rijden, want we kunnen absoluut geen vervoer voor een heel koor huren. We kunnen voor onze leden gewoon niets extra’s doen.”

Het bestuur van het Ulftse koor is constant bezig de weegschaal in balans te houden. “Alle kosten die we maken moeten we proberen op te vangen met alle dingen die we organiseren”, stelt Heveling. “Dat doen we met de verkoop van kerststollen, de grote clubactie en de bingo.” Het koor moet niet veel langer in deze penibele situatie blijven steken. “Ik denk dat we niet nog een jaar zo door kunnen gaan, want dan houdt het gewoon op”, concludeert Heikamp. Over een definitief eind van de Ulftse Nachtegalen wordt niet gedacht. “Dat mag gewoon niet gebeuren”, aldus Heveling na een lange stilte.

Foto: REGIO8

Lees ook

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.