gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Penibele situatie voor de Ulftse Nachtegalen

e6d5e60c152a75be9e4496f6b3d0f870
Redactie REGIO8 |

“Dat komt onder meer door de teruglopende subsidiekosten van de gemeente”, stelt penningmeester Suzan Heveling van de Ulftse Nachtegalen. “We hebben drie koren, waarvoor we dirigentkosten moeten betalen en we hebben sponsoren die ons de laatste jaren in de steek gelaten hebben, helaas.” De problemen zijn vrij ernstig voor het beste koor van Gelderland. “Het was de vorige keer bijna zo erg dat we onze dirigent niet konden betalen”, aldus voorzitter Grada Heikamp. “Wij moeten ouders vragen om te rijden, want we kunnen absoluut geen vervoer voor een heel koor huren. We kunnen voor onze leden gewoon niets extra’s doen.”

Het bestuur van het Ulftse koor is constant bezig de weegschaal in balans te houden. “Alle kosten die we maken moeten we proberen op te vangen met alle dingen die we organiseren”, stelt Heveling. “Dat doen we met de verkoop van kerststollen, de grote clubactie en de bingo.” Het koor moet niet veel langer in deze penibele situatie blijven steken. “Ik denk dat we niet nog een jaar zo door kunnen gaan, want dan houdt het gewoon op”, concludeert Heikamp. Over een definitief eind van de Ulftse Nachtegalen wordt niet gedacht. “Dat mag gewoon niet gebeuren”, aldus Heveling na een lange stilte.

Foto: REGIO8

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.