gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Penibele situatie voor de Ulftse Nachtegalen

e6d5e60c152a75be9e4496f6b3d0f870
Redactie REGIO8 |

“Dat komt onder meer door de teruglopende subsidiekosten van de gemeente”, stelt penningmeester Suzan Heveling van de Ulftse Nachtegalen. “We hebben drie koren, waarvoor we dirigentkosten moeten betalen en we hebben sponsoren die ons de laatste jaren in de steek gelaten hebben, helaas.” De problemen zijn vrij ernstig voor het beste koor van Gelderland. “Het was de vorige keer bijna zo erg dat we onze dirigent niet konden betalen”, aldus voorzitter Grada Heikamp. “Wij moeten ouders vragen om te rijden, want we kunnen absoluut geen vervoer voor een heel koor huren. We kunnen voor onze leden gewoon niets extra’s doen.”

Het bestuur van het Ulftse koor is constant bezig de weegschaal in balans te houden. “Alle kosten die we maken moeten we proberen op te vangen met alle dingen die we organiseren”, stelt Heveling. “Dat doen we met de verkoop van kerststollen, de grote clubactie en de bingo.” Het koor moet niet veel langer in deze penibele situatie blijven steken. “Ik denk dat we niet nog een jaar zo door kunnen gaan, want dan houdt het gewoon op”, concludeert Heikamp. Over een definitief eind van de Ulftse Nachtegalen wordt niet gedacht. “Dat mag gewoon niet gebeuren”, aldus Heveling na een lange stilte.

Foto: REGIO8

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.