gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkinsonwoningen geopend in Doetinchem

b8be86bcbf51b4d7f24bca53313f12bf
Redactie REGIO8 |
“Parkinson is een hele bijzondere ziekte waarbij aparte deskundigheid nodig is”, aldus manager Marleen van der Sijs van Den Ooiman. “Omdat de ziekte de ene dag heel anders uit kan pakken dan de andere dag.” In de nieuwe woonvorm is personeel werkzaam dat is gespecialiseerd in de ziekte, zegt Ligia Onaca, specialist binnen de ouderengeneeskunde. “De zorgverleners die hier werken zijn erg enthousiast en hebben een speciale affiniteit met de ziekte van Parkinson.” Van der Sijs hoort dan ook veel positieve geluiden onder de bewoners van de aangepaste woningen. “We horen van onze bewoners dat het enorm scheelt als een team daar deskundig in is.” Naast de speciale zorgverlening zijn de woningen zijn ook aangepast voor de patiënten. “Het is een lichte omgeving, met weinig prikkels”, aldus Van der Sijs.

Mevrouw Bruil-Teerink is mantelzorgster van haar man, die lijdt aan de ziekte van Parkinson. Hij woont al enige tijd in de speciaal aangepaste woning. “Het gaat nu wel aardig goed”, aldus mevrouw Bruil-Teerink. Haar man is erg te spreken over de verzorging en het eten in het speciale huis. “Mijn man vindt dat heel fijn.” Ligia Onaca merkt dat vooral de mantelzorgers erg blij zijn met de nieuwe woningen. “In een mooie woning, waar ze voldoende ruimte hebben voor een eigen leven en ondersteuning krijgen op een goede manier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op