gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkinsonwoningen geopend in Doetinchem

b8be86bcbf51b4d7f24bca53313f12bf.jpg
Redactie REGIO8 |
“Parkinson is een hele bijzondere ziekte waarbij aparte deskundigheid nodig is”, aldus manager Marleen van der Sijs van Den Ooiman. “Omdat de ziekte de ene dag heel anders uit kan pakken dan de andere dag.” In de nieuwe woonvorm is personeel werkzaam dat is gespecialiseerd in de ziekte, zegt Ligia Onaca, specialist binnen de ouderengeneeskunde. “De zorgverleners die hier werken zijn erg enthousiast en hebben een speciale affiniteit met de ziekte van Parkinson.” Van der Sijs hoort dan ook veel positieve geluiden onder de bewoners van de aangepaste woningen. “We horen van onze bewoners dat het enorm scheelt als een team daar deskundig in is.” Naast de speciale zorgverlening zijn de woningen zijn ook aangepast voor de patiënten. “Het is een lichte omgeving, met weinig prikkels”, aldus Van der Sijs.

Mevrouw Bruil-Teerink is mantelzorgster van haar man, die lijdt aan de ziekte van Parkinson. Hij woont al enige tijd in de speciaal aangepaste woning. “Het gaat nu wel aardig goed”, aldus mevrouw Bruil-Teerink. Haar man is erg te spreken over de verzorging en het eten in het speciale huis. “Mijn man vindt dat heel fijn.” Ligia Onaca merkt dat vooral de mantelzorgers erg blij zijn met de nieuwe woningen. “In een mooie woning, waar ze voldoende ruimte hebben voor een eigen leven en ondersteuning krijgen op een goede manier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.19.27 (1).jpg

Bestuurster van driewielfiets gewond na aanrijding in Doetinchem

Een bestuurster van een driewielfiets in woensdagochtend bij een verkeersongeval in Doetinchem gewond geraakt. De fietsster is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.50.51.jpg

Autowrak uit Oude IJssel in Doetinchem getakeld: 'Bij andere zoektocht tegengekomen'

Waterschap Rijn en IJssel is woensdagochtend druk bezig geweest om een autowrak uit de Oude IJssel in Doetinchem te takelen. Het voertuig werd eind 2024 gevonden en bleek op een diepte van ongeveer vier tot vijf meter diepte te liggen.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.07.47.jpeg

Brand in bedrijfspand in Ulft

De brandweer is woensdagochtend uitgerukt voor een brand in een bedrijfspand in Ulft. Door het snelle optreden van de bedrijfshulpverlener, gevolgd door de inzet van de brandweer, kon erger worden voorkomen.

afsluiting-parallelweg-Rengersweg.jpg

Parallelweg tussen Lochem en Laren ruim half jaar afgesloten

De parallelweg langs de Rengersweg (N332) tussen Lochem en Laren is ruim een half jaar afgesloten voor verkeer. De provincie Gelderland is bezig om een gedeelte van de weg te verbreden. De werkzaamheden duren tot 18 december.