gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkinsonwoningen geopend in Doetinchem

b8be86bcbf51b4d7f24bca53313f12bf.jpg
Redactie REGIO8 |
“Parkinson is een hele bijzondere ziekte waarbij aparte deskundigheid nodig is”, aldus manager Marleen van der Sijs van Den Ooiman. “Omdat de ziekte de ene dag heel anders uit kan pakken dan de andere dag.” In de nieuwe woonvorm is personeel werkzaam dat is gespecialiseerd in de ziekte, zegt Ligia Onaca, specialist binnen de ouderengeneeskunde. “De zorgverleners die hier werken zijn erg enthousiast en hebben een speciale affiniteit met de ziekte van Parkinson.” Van der Sijs hoort dan ook veel positieve geluiden onder de bewoners van de aangepaste woningen. “We horen van onze bewoners dat het enorm scheelt als een team daar deskundig in is.” Naast de speciale zorgverlening zijn de woningen zijn ook aangepast voor de patiënten. “Het is een lichte omgeving, met weinig prikkels”, aldus Van der Sijs.

Mevrouw Bruil-Teerink is mantelzorgster van haar man, die lijdt aan de ziekte van Parkinson. Hij woont al enige tijd in de speciaal aangepaste woning. “Het gaat nu wel aardig goed”, aldus mevrouw Bruil-Teerink. Haar man is erg te spreken over de verzorging en het eten in het speciale huis. “Mijn man vindt dat heel fijn.” Ligia Onaca merkt dat vooral de mantelzorgers erg blij zijn met de nieuwe woningen. “In een mooie woning, waar ze voldoende ruimte hebben voor een eigen leven en ondersteuning krijgen op een goede manier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.