gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkinsonwoningen geopend in Doetinchem

b8be86bcbf51b4d7f24bca53313f12bf
Redactie REGIO8 |
“Parkinson is een hele bijzondere ziekte waarbij aparte deskundigheid nodig is”, aldus manager Marleen van der Sijs van Den Ooiman. “Omdat de ziekte de ene dag heel anders uit kan pakken dan de andere dag.” In de nieuwe woonvorm is personeel werkzaam dat is gespecialiseerd in de ziekte, zegt Ligia Onaca, specialist binnen de ouderengeneeskunde. “De zorgverleners die hier werken zijn erg enthousiast en hebben een speciale affiniteit met de ziekte van Parkinson.” Van der Sijs hoort dan ook veel positieve geluiden onder de bewoners van de aangepaste woningen. “We horen van onze bewoners dat het enorm scheelt als een team daar deskundig in is.” Naast de speciale zorgverlening zijn de woningen zijn ook aangepast voor de patiënten. “Het is een lichte omgeving, met weinig prikkels”, aldus Van der Sijs.

Mevrouw Bruil-Teerink is mantelzorgster van haar man, die lijdt aan de ziekte van Parkinson. Hij woont al enige tijd in de speciaal aangepaste woning. “Het gaat nu wel aardig goed”, aldus mevrouw Bruil-Teerink. Haar man is erg te spreken over de verzorging en het eten in het speciale huis. “Mijn man vindt dat heel fijn.” Ligia Onaca merkt dat vooral de mantelzorgers erg blij zijn met de nieuwe woningen. “In een mooie woning, waar ze voldoende ruimte hebben voor een eigen leven en ondersteuning krijgen op een goede manier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.