gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Parkinsonwoningen geopend in Doetinchem

b8be86bcbf51b4d7f24bca53313f12bf.jpg
Redactie REGIO8 |
“Parkinson is een hele bijzondere ziekte waarbij aparte deskundigheid nodig is”, aldus manager Marleen van der Sijs van Den Ooiman. “Omdat de ziekte de ene dag heel anders uit kan pakken dan de andere dag.” In de nieuwe woonvorm is personeel werkzaam dat is gespecialiseerd in de ziekte, zegt Ligia Onaca, specialist binnen de ouderengeneeskunde. “De zorgverleners die hier werken zijn erg enthousiast en hebben een speciale affiniteit met de ziekte van Parkinson.” Van der Sijs hoort dan ook veel positieve geluiden onder de bewoners van de aangepaste woningen. “We horen van onze bewoners dat het enorm scheelt als een team daar deskundig in is.” Naast de speciale zorgverlening zijn de woningen zijn ook aangepast voor de patiënten. “Het is een lichte omgeving, met weinig prikkels”, aldus Van der Sijs.

Mevrouw Bruil-Teerink is mantelzorgster van haar man, die lijdt aan de ziekte van Parkinson. Hij woont al enige tijd in de speciaal aangepaste woning. “Het gaat nu wel aardig goed”, aldus mevrouw Bruil-Teerink. Haar man is erg te spreken over de verzorging en het eten in het speciale huis. “Mijn man vindt dat heel fijn.” Ligia Onaca merkt dat vooral de mantelzorgers erg blij zijn met de nieuwe woningen. “In een mooie woning, waar ze voldoende ruimte hebben voor een eigen leven en ondersteuning krijgen op een goede manier.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.