Ulft, Nederland
Terug

Parkeerdruk in ’s-Heerenberg, Montferland neemt ‘eerste maatregel’

28fbb918c19ba4dd8315b46dbac46514.jpg

Bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg zijn extra parkeerplaatsen aangelegd om de parkeerdruk in het centrum minder te maken. Op ongeveer vijf minuten lopen van het winkelhart zijn honderd plekken toegevoegd, het is volgens de gemeente Montferland een ‘eerste maatregel’.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Door een groot nieuw parkeerterrein voor lang parkeren, komen er in het centrum meer plekken voor als je kort wil parkeren, bijvoorbeeld om de boodschappen te doen”, geeft wethouder Jeanette Derksen aan. “Wij hopen door deze extra parkeerplaatsen weer veel gasten te mogen verwelkomen in onze kasteelstad.” De parkeerplaatsen bij Gouden Handen zijn vrij te gebruiken, er is geen blauwe kaart nodig. Tegelijkertijd gaan er wel andere regels gelden voor de parkeerplaatsen op de Bleek. Daar moeten automobilisten binnenkort wél een blauwe kaart gebruiken bij het parkeren.

Montferland ziet het gebrek aan parkeerruimte in de kasteelstad al langer als een ‘door in het oog’. Voor ondernemers en bezoekers, maar ook voor de gemeente zelf. De honderd extra parkeerplaatsen aan de rand van de stad zijn volgens de gemeente de ‘eerste maatregel in een rij’. Concrete plannen zijn er nog niet, wel een traject richting aanpassingen.

Meer maatregelen
Eind maart wordt er een bijeenkomst georganiseerd voor de ondernemersvereniging en wijkraden. Dit wordt gebruikt als input voor nieuw parkeerbeleid, dat in het laatste kwartaal van dit jaar in de Montferlandse gemeenteraad moet worden besproken.

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.