Ulft, Netherlands

Parkeerdruk in ’s-Heerenberg, Montferland neemt ‘eerste maatregel’

Foto: Gemeente Montferland
Bij Gouden Handen in ’s-Heerenberg zijn extra parkeerplaatsen aangelegd om de parkeerdruk in het centrum minder te maken. Op ongeveer vijf minuten lopen van het winkelhart zijn honderd plekken toegevoegd, het is volgens de gemeente Montferland een ‘eerste maatregel’.
Jasper Hazelaar | 5 maart 2024 11:26 | Aangepast op 5 maart 2024 11:26
“Door een groot nieuw parkeerterrein voor lang parkeren, komen er in het centrum meer plekken voor als je kort wil parkeren, bijvoorbeeld om de boodschappen te doen”, geeft wethouder Jeanette Derksen aan. “Wij hopen door deze extra parkeerplaatsen weer veel gasten te mogen verwelkomen in onze kasteelstad.” De parkeerplaatsen bij Gouden Handen zijn vrij te gebruiken, er is geen blauwe kaart nodig. Tegelijkertijd gaan er wel andere regels gelden voor de parkeerplaatsen op de Bleek. Daar moeten automobilisten binnenkort wél een blauwe kaart gebruiken bij het parkeren.

Montferland ziet het gebrek aan parkeerruimte in de kasteelstad al langer als een ‘door in het oog’. Voor ondernemers en bezoekers, maar ook voor de gemeente zelf. De honderd extra parkeerplaatsen aan de rand van de stad zijn volgens de gemeente de ‘eerste maatregel in een rij’. Concrete plannen zijn er nog niet, wel een traject richting aanpassingen.

Meer maatregelen
Eind maart wordt er een bijeenkomst georganiseerd voor de ondernemersvereniging en wijkraden. Dit wordt gebruikt als input voor nieuw parkeerbeleid, dat in het laatste kwartaal van dit jaar in de Montferlandse gemeenteraad moet worden besproken.

Lees ook

Zevenheuvelenloop onderzoekt nieuw hardloopevenement in Montferland

De organisatie achter de bekende Zevenheuvelenloop onderzoekt of zij een nieuw hardloopevenement kan...

Collecte Franse weeskinderen kroon op 35-jarige inzet voor Bergh in het Zadel

De essentie van zijn tomeloze inzet voor Bergh in het Zadel voor de Kankerbestrijding komt op die en...

Mabeon opent deuren voor Montferlandse wasservice: ‘Begin van iets moois’

Met de aftrap van de nieuwe invulling van de wasservice in Montferland is er een einde gekomen aan d...

Twee Afghanen en Israëliër gepakt met 100 kilo drugs bij grensovergang Beek

Bij een grenscontrole aan de grensovergang in Beek zijn maandagmiddag twee Afghanen en een Israëliër...

Traag verloop van nieuwe visie mobiliteitsplan in Winterswijk

Het college van gemeente Winterswijk is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe visie op het mobili...

Montferland presenteert toekomstvisie en zet vol in op groen

De gemeente Montferland heeft een nieuwe toekomstvisie gepresenteerd. Ze gaan voor groen. Groen in d...