gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pandeigenaar moet giftige stoffen van drugslab in Didam opruimen

89486595d07a0bba6e91651a68825727

De giftige stoffen die zijn achtergebleven in een loods in Didam waar een drugslab zat moeten door de eigenaar worden opgeruimd. Dat oordeelt de Raad van State, nadat de pandeigenaar een zaak had aangespannen.

Jasper Hazelaar |
In de loods aan de Endepoelstraat, om de hoek bij het gemeentehuis, werd in 2020 een drugslab ontdekt waar methamfetamine werd gemaakt. Daardoor is het pand verontreinigd geraakt met giftige stoffen, waaronder de kwikverbinding sublimaat. Montferland legde twee lasten onder dwangsom op van 25.000 euro om de eigenaar te dwingen de locatie schoon te maken. De pandeigenaar was het hier niet mee eens. Hij vindt dat hij onterecht als overtreder wordt aangemerkt en stapte daarom naar de Raad van State.

Ook bij de hoogste bestuursrechter vangt de eigenaar bot. “Op grond van sommige wettelijke bepalingen is het onder bepaalde omstandigheden ook verboden om niets te doen”, meldt de Raad van State in reactie op het argument dat de pandeigenaar geen overtreder is. Daarnaast had hij als verhuurder meer kunnen doen. Zo was er geen onderzoek gedaan naar de huurder, werden huursommen met contant geld betaald en werd het gebruik van het bedrijfspand niet gecontroleerd.

'Lusten én de lasten'
De Raad van State oordeelt dat pandeigenaar daarom ook verantwoordelijk kan worden gehouden voor het gebruik van het pand als drugslab. Hoewel Montferland kan kiezen om de schoonmaakkosten te verhalen op de voormalige exploitanten, die in 2021 werden veroordeeld, is dat geen verplichting. De Raad van State vindt dat ‘zowel de lusten als de lasten thuishoren bij de eigenaar van het pand’. De kosten van de sanering worden geschat op 45.000 euro.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Carnaval20

Nog 111 dagen tot de 11e van de 11e, ’s-Heerenberg heeft grootse plannen

Waar veel Achterhoekers de komende weken de blik op vakantie hebben gericht, beginnen de carnavalsliefhebbers alweer af te tellen tot het begin van het seizoen. Over precies 111 dagen is het woensdag elf november, de 11e van de 11e. Dit jaar met een primeur voor ’s-Heerenberg, Waskuupstad, waar alle Achterhoekse verenigingen samen het carnavalsjaar aftrappen.

GRAAEK0

Oefenduel De Graafschap in Hengelo gaat niet door: zaterdag wel in Nieuw-Dijk

De Graafschap oefent zondag niet tegen Al Jazira op het terrein van Pax in Hengelo. De Doetinchemmers hebben het duel afgelast vanwege het beschikbaar aantal spelers.

image

Geen aparte Nederlandse voorwaarden in vergunning voor Duitse megaturbines

Nederlandse omwonenden krijgen geen specifieke beschermingsvoorwaarden bij de komst van drie 250 meter hoge windturbines vlak over de grens bij Winterswijk. Kreis Borken heeft wel maatregelen tegen geluid en slagschaduw in de vergunning opgenomen, maar ziet geen reden voor voorschriften die uitsluitend op Nederland zijn gericht.

Horeca Doetinchem

Horeca Doetinchem tekent convenant: 'Voor alle ondernemers belangrijk'

Om het uitgaansleven van Doetinchem veilig te houden en waar nodig te verbeteren hebben Koninklijke Horeca Nederland, brandweer, politie en de gemeente, woensdag een vernieuwd horecaconvenant getekend. Onder andere is er gekeken naar afspraken rondom brandveiligheid en drugsbeleid. De veiligheid van zowel de bezoekers als het horecapersoneel van het uitgaansgebied moet hierdoor verbeterd worden.

WhatsApp Image 2026-07-23 at 10.11.46

Auto klapt achterop andere auto in Beek, mogelijk door vergeten richtingaanwijzer

Een auto is hard op een andere auto geklapt op de Arnhemseweg (N335) in Beek. Ter hoogte van de Oude Eltenseweg ging het mis. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.

DeStrang

Paviljoen de Strang Ulft krijgt rekening van 18.000 euro van gemeente

Paviljoen de Strang krijgt een rekening van 18.000 euro van de gemeente Oude IJsselstreek voor grondsanering. De grond rond het paviljoen is licht tot sterk verontreinigd met onder andere zware metalen en PFAS. Volgens de gemeente heeft de stichting niet op de goede manier met de grond gehandeld. Belangrijkste bezwaar? Het worteldoek ontbreekt.