gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pandeigenaar moet giftige stoffen van drugslab in Didam opruimen

89486595d07a0bba6e91651a68825727.jpg

De giftige stoffen die zijn achtergebleven in een loods in Didam waar een drugslab zat moeten door de eigenaar worden opgeruimd. Dat oordeelt de Raad van State, nadat de pandeigenaar een zaak had aangespannen.

Jasper Hazelaar |
In de loods aan de Endepoelstraat, om de hoek bij het gemeentehuis, werd in 2020 een drugslab ontdekt waar methamfetamine werd gemaakt. Daardoor is het pand verontreinigd geraakt met giftige stoffen, waaronder de kwikverbinding sublimaat. Montferland legde twee lasten onder dwangsom op van 25.000 euro om de eigenaar te dwingen de locatie schoon te maken. De pandeigenaar was het hier niet mee eens. Hij vindt dat hij onterecht als overtreder wordt aangemerkt en stapte daarom naar de Raad van State.

Ook bij de hoogste bestuursrechter vangt de eigenaar bot. “Op grond van sommige wettelijke bepalingen is het onder bepaalde omstandigheden ook verboden om niets te doen”, meldt de Raad van State in reactie op het argument dat de pandeigenaar geen overtreder is. Daarnaast had hij als verhuurder meer kunnen doen. Zo was er geen onderzoek gedaan naar de huurder, werden huursommen met contant geld betaald en werd het gebruik van het bedrijfspand niet gecontroleerd.

'Lusten én de lasten'
De Raad van State oordeelt dat pandeigenaar daarom ook verantwoordelijk kan worden gehouden voor het gebruik van het pand als drugslab. Hoewel Montferland kan kiezen om de schoonmaakkosten te verhalen op de voormalige exploitanten, die in 2021 werden veroordeeld, is dat geen verplichting. De Raad van State vindt dat ‘zowel de lusten als de lasten thuishoren bij de eigenaar van het pand’. De kosten van de sanering worden geschat op 45.000 euro.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.