gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil Sinterklaasintocht

00aa66f0d8906f9c5ba5731da8e59fbe.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij vinden het belangrijk dat de mooie traditie van het sinterklaasfeest, ook op televisie, in stand wordt gehouden", aldus burgemeester Otwin van Dijk van Oude IJsselstreek. "Daar willen wij als Oude IJsselstreek graag aan bijdragen. Wij zien veel mogelijkheden om van de intocht op het DRU Industriepark een fantastisch kinderfeest te maken. Het verzorgen van de landelijke intocht is daarbij ook een prachtige promotie voor de Achterhoek en in het bijzonder Oude IJsselstreek."

De burgemeester laat verder weten zich bewust te zijn van de maatschappelijke discussie rondom de intocht. "Deze discussie willen we niet uit de weg gaan. Wij willen hierover het gesprek aangaan, onder meer door het organiseren van activiteiten en debatten rondom 5 december." Hoeveel gemeenten zich hebben aangemeld, wil de NTR niet laten weten. "Maar we zijn wel overspoeld met aanmeldingen." In mei laat de organisator weten welke gemeente daadwerkelijk Sinterklaas mag ontvangen in 2018.

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.