gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil grond in Ulft laten volbouwen met woningen

fdc5d8165d5866fc38839adbb6d5f8ce

Het deels braakliggende terrein nabij de supermarkten in het centrum van Ulft moet worden volgebouwd met woningen, dat vindt Oude IJsselstreek. Met de bouw hoopt de gemeente een slag te slaan in de strijd tegen woningnood.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Keurkamer, zo wordt het woningbouwproject tussen de Veldstraat, de F.B. Deurvorststraat, de Bongersstraat en de achterzijde van de Kortestraat in genoemd. In het verleden zaten er bedrijven, terwijl er nu op een gedeelte van de grond een woonzorgcentrum van Azora staat. Deze verdwijnt in de toekomst, waarna er volgens een ‘voorzichtige planning’ vanaf 2027 ruimte komt voor woningbouw. Over eventuele aantallen doet de gemeente Oude IJsselstreek geen mededelingen in het persbericht.

Wel heeft de gemeente al concrete doelgroepen in gedachten. “We willen een mix aan woningen bouwen, in meerdere prijsklassen en voor meerdere doelgroepen woningzoekenden”, aldus wethouder Ben Hiddinga. “Vanwege de ligging nabij het centrum met de voorzieningen, verwachten we dat de nadruk bij het levensloopbestendige segment komt te liggen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.