gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil grond in Ulft laten volbouwen met woningen

fdc5d8165d5866fc38839adbb6d5f8ce

Het deels braakliggende terrein nabij de supermarkten in het centrum van Ulft moet worden volgebouwd met woningen, dat vindt Oude IJsselstreek. Met de bouw hoopt de gemeente een slag te slaan in de strijd tegen woningnood.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Keurkamer, zo wordt het woningbouwproject tussen de Veldstraat, de F.B. Deurvorststraat, de Bongersstraat en de achterzijde van de Kortestraat in genoemd. In het verleden zaten er bedrijven, terwijl er nu op een gedeelte van de grond een woonzorgcentrum van Azora staat. Deze verdwijnt in de toekomst, waarna er volgens een ‘voorzichtige planning’ vanaf 2027 ruimte komt voor woningbouw. Over eventuele aantallen doet de gemeente Oude IJsselstreek geen mededelingen in het persbericht.

Wel heeft de gemeente al concrete doelgroepen in gedachten. “We willen een mix aan woningen bouwen, in meerdere prijsklassen en voor meerdere doelgroepen woningzoekenden”, aldus wethouder Ben Hiddinga. “Vanwege de ligging nabij het centrum met de voorzieningen, verwachten we dat de nadruk bij het levensloopbestendige segment komt te liggen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.