gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil grond in Ulft laten volbouwen met woningen

fdc5d8165d5866fc38839adbb6d5f8ce

Het deels braakliggende terrein nabij de supermarkten in het centrum van Ulft moet worden volgebouwd met woningen, dat vindt Oude IJsselstreek. Met de bouw hoopt de gemeente een slag te slaan in de strijd tegen woningnood.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Keurkamer, zo wordt het woningbouwproject tussen de Veldstraat, de F.B. Deurvorststraat, de Bongersstraat en de achterzijde van de Kortestraat in genoemd. In het verleden zaten er bedrijven, terwijl er nu op een gedeelte van de grond een woonzorgcentrum van Azora staat. Deze verdwijnt in de toekomst, waarna er volgens een ‘voorzichtige planning’ vanaf 2027 ruimte komt voor woningbouw. Over eventuele aantallen doet de gemeente Oude IJsselstreek geen mededelingen in het persbericht.

Wel heeft de gemeente al concrete doelgroepen in gedachten. “We willen een mix aan woningen bouwen, in meerdere prijsklassen en voor meerdere doelgroepen woningzoekenden”, aldus wethouder Ben Hiddinga. “Vanwege de ligging nabij het centrum met de voorzieningen, verwachten we dat de nadruk bij het levensloopbestendige segment komt te liggen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 06.21.35

Automobilist belandt in sloot na missen van bocht in Zelhem

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn auto in een sloot terechtgekomen aan de Doetinchemseweg in Zelhem. Een ambulance kwam ter plaatse maar de bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.