gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek scheidt met oud afvalbeleid

b6f2c242df8c29f201b33ac8814567cc
Redactie REGIO8 |

‘’Op dit moment scheiden we 50% van het afval in de gemeente. Dat is te weinig, we moeten naar de 75% en daarom doen we dit’’, vertelt wethouder Henk Hengeveld over de veranderingen. ‘’Ook de inzamelfrequentie gaat veranderen. Zo wordt de grijze container volgend jaar niet meer om de twee weken geleegd, maar één keer per maand, net als de nieuwe PMD- en papiercontainer.’’

Ieder huishouden in de gemeente krijgt een brief met uitleg over de veranderingen en inlogcodes om de nieuwe afvalbakken aan te vragen. De containers worden vervolgens in het najaar aan de betreffende huishoudens geleverd. Op 1 januari 2017 gaan de veranderingen definitief in en dienen inwoners afval beter te scheiden. De wethouder geeft aan het nieuwe beleid in de praktijk zeker te gaan handhaven.

Foto: REGIO8

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.