gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek scheidt met oud afvalbeleid

b6f2c242df8c29f201b33ac8814567cc.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Op dit moment scheiden we 50% van het afval in de gemeente. Dat is te weinig, we moeten naar de 75% en daarom doen we dit’’, vertelt wethouder Henk Hengeveld over de veranderingen. ‘’Ook de inzamelfrequentie gaat veranderen. Zo wordt de grijze container volgend jaar niet meer om de twee weken geleegd, maar één keer per maand, net als de nieuwe PMD- en papiercontainer.’’

Ieder huishouden in de gemeente krijgt een brief met uitleg over de veranderingen en inlogcodes om de nieuwe afvalbakken aan te vragen. De containers worden vervolgens in het najaar aan de betreffende huishoudens geleverd. Op 1 januari 2017 gaan de veranderingen definitief in en dienen inwoners afval beter te scheiden. De wethouder geeft aan het nieuwe beleid in de praktijk zeker te gaan handhaven.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.

Netterden geblurd.jpg

Fietser ernstig gewond bij val in Netterden

Een man viel zondagmiddag van zijn fiets op de Papenkampseweg in Netterden. Hij raakte ernstig gewond en werd geholpen door ambulances en een traumahelikopter.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.