gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek legt kettingzaag in ijskast

6097c2c8e741eab35b0ffcdbf1f76ac7
Redactie REGIO8 |
‘’Het college vindt het belangrijk dat er breed draagvlak is voor de uit te voeren werkzaamheden van het dunningsplan, dat is opgesteld op basis van het huidige bomenbeheersplan. Het overleg dat tot op heden is gevoerd over het dunningsplan heeft dit nog niet opgeleverd’’, aldus de betrokken bestuurders in een verklaring. ‘’Daarom heeft het college besloten eerst het huidige bomenbeheersplan te evalueren. Belanghebbende organisaties en personen worden betrokken bij het opstellen van het nieuwe bomenbeheersplan.’’

Het nieuwe plan moet in 2019 operationeel zijn. Tot die tijd wordt het noodzakelijke beheer uitgevoerd. Tegen de oorspronkelijke plannen was veel weerstand, onder meer door organisaties als de Bomenstichting Achterhoek en Kappen Nou.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.