gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude hoogspanningsmasten tegen de vlakte

79c5b5e3a24ec4b480c163e4aa9f0d79
Redactie REGIO8 |
"Met de nieuwe lijn zijn de 50 jaar oude masten overbodig en kunnen afgebroken worden", zo laat netbeheerder TenneT weten. De afgelopen maanden is er in opdracht van het bedrijf een nieuwe kabelverbinding aangelegd van het hoogspanningsstation in Langerak naar Zevenaar. "Onder meer met boringen onder de Oude IJssel, de Broekhuizerstraat en het spoor door", aldus TenneT. Eerder werden ook al oude masten gesloopt in het buitengebied tussen Ulft en Etten.

De netbeheerder laat weten hoe de sloop wordt uitgevoerd: "Eerst worden de elektriciteitsdraden verwijderd. Daarna worden de masten hangend aan een kraan met hydraulische scharen in stukjes geknipt. Tenslotte wordt de fundering verwijderd." TenneT verwacht de sloopwerkzaamheden tussen Langerak en Zevenaar eind november af te ronden. 

Foto: REGIO8

Lees ook

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.

BerkellandRally40

Vergunning Berkelland Rally binnen, seizoensfinale in de Achterhoek

De Berkelland Rally kan op 21 november doorgaan. Tot voor kort ontbrak nog een vergunning, maar de benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend. ‘Alle seinen staan op groen’, schrijft de organisatie. De rally vormt de seizoensfinale van het Nederlands Rallykampioenschap.

OrionStars0

Orion wint supercup in thuiswedstrijd tegen SSS

De volleyballers van Orion Stars hebben voor het derde jaar op rij de Supercup geworden. De Doetinchemmers versloegen in eigen hal Simplex SSS uit Barneveld met 3-2 (25-21, 19-25, 25-21, 23-25, 15-10).