gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion-volleyballers één winst verwijderd van kampioenschap

a778b8f84f21e143eefe3173c083beeb.jpg

De volleyballers van Active Living Orion kunnen woensdag landskampioen worden. De Doetinchemmers wonnen zondag ook het tweede duel in de best-of-five-serie met Draisma Dynamo en hebben nog één zege nodig voor de eerste titel sinds 2019.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Op bezoek in Apeldoorn was het zondagmiddag spannend. Dynamo greep de eerste set, maar daarna kwam Orion langszij. In de spannende vierde set (26-24) verzuimde de ploeg van trainer Dirk Sparidans nog de wedstrijd te beslissen, maar in de beslissende vijfde set trok Orion met 13-15 alsnog aan het langste eind. Zaterdag won Orion de eerste wedstrijd in de serie al, ook toen waren er vijf sets nodig (23-25, 25-22, 25-23, 23-25, 15-10).

Orion staat door de overwinningen op matchpoint. Als de Doetinchemmers woensdagavond in de eigen Tosporthal winnen van Dynamo, zijn ze landskampioen. Het zou de eerste titel zijn sinds 2019. Toen waren er vijf wedstrijden nodig om Lycurgus te verslaan. Als Orion de landstitel wint, grijpt het de dubbel. De Achterhoekers wonnen de beker al ten koste van Numidia/VC Limax.

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.