gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Orion-dames verliezen topper van VC Weert

b964134ad50c610b0297e8fadaae717a
Redactie REGIO8 |

“We waren heel erg aan elkaar gewaagd, maar we lieten aan het einde te veel punten liggen”, aldus libero Jaël Veenstra. Hoewel de eerste set een simpele prooi was voor Orion (25-16), maakte Weert daarna het verschil. De tweede (22-25), derde (22-25) en vierde (24-26) gingen naar de Limburgers. “We hebben 750 man fantastisch vermaakt met mooi spectaculair volleybal”, vindt trainer Eric Robbers, die de hoeveelheid persoonlijke fouten als reden voor de nederlaag ziet. “Op het einde trekken we niet aan het langste eind, en dat is jammer. Het was heel close.”

Door de overwinning slaat koploper Weert een flinke slag in de titelstrijd, terwijl Orion afzakt naar de vierde plek op de ranglijst. Het kampioenschap lijkt daardoor ver weg. “Die ambities staan even op een lager pitje”, weet ook Veenstra. Bij twee 3-0 overwinningen op rij had Orion de koppositie gegrepen. “Maar als telt niet in topsport”, aldus Robbers. “De eerste plek is een eindje weg. We kijken op het einde wel waar we staan en anders is er een top volgend seizoen, want deze groep groeit elk jaar weer.”

Trainer Robbers gelooft in proces

Hoewel Orion lijkt af te haken in de titelstrijd in de Topdivisie, verlengde trainer Robbers deze week wel zijn verbintenis met de Doetinchemse volleybaldames deze week met een jaar. “Dit is een proces”, vertelt de coach. “Dat roep ik al drie jaar. Van de tweede-, naar de eerste-, naar de Topdivisie en nu al bovenin spelen. Dat proces is nog niet klaar.” De speelsters zijn na drie jaar nog niet uitgekeken op hun trainer. “Nee”, aldus Veenstra. “Dat we bovenin meedraaien laat zien dat we met z’n allen kunnen groeien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.

Jan_Vreman

Trainer Jan Vreman weg bij Cape Town City FC

Jan Vreman vertrekt bij het Zuid-Afrikaanse Cape Town City FC na het mislopen van promotie. De zestigjarige Achterhoekse trainer stond sinds vorig jaar juli onder contract in Kaapstad.

vikingzwaard10

Vikingszwaard schittert weer in Doetinchem: ‘Nu zie je pas hoe mooi het echt is’

Na maanden in een speciaal ontzoutingsbad in Heerlen te hebben gelegen, is het beroemde Vikingszwaard terug in Doetinchem. Het bijzondere archeologische vondststuk, dat eeuwenlang op de bodem van de Oude IJssel lag, werd behandeld om verdere corrosie tegen te gaan. Inmiddels is het pronkstuk weer te bewonderen in het Stadsmuseum Doetinchem en volgens museumdirecteur Isabelle Bisseling mooier dan ooit.

WhatsApp Image 2026-06-12 at 09.57.15

Ettense carnavalsvereniging keert bij eerste jubileum terug naar Etten: ‘Alles valt samen’

Waar het voor veel carnavalsverenigingen tegenwoordig trekken is om voldoende leden te krijgen en behouden, gaan ze in Etten volledig tegen die trend in. Elf jaar geleden kwam een klein groepje samen om carnaval in het dorp nieuw leven in te blazen, nu viert de Deurzetters het eerste jubileum. “We lopen optochten met een groep van meer dan tweehonderd man.”

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.