gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Optimaal FM en Gelre FM starten DAB+-pilot

49d6dd9dddf0c781617bdc8d15b2e5fe
Redactie REGIO8 |

‘’Voor Optimaal FM betekent dit een stap in de toekomst. DAB zal in de toekomst onderdeel gaan uitmaken van het ontvangstpalet met FM en online’’, vertelt directeur Peter Berendsen van Optimaal FM. ‘’Auto’s worden op dit moment al uitgerust met DAB dus ook voor de consument is het van belang dat Optimaal FM en andere zenders uit de Achterhoek op DAB gaan plaatsnemen.’’

Ministerie van Economische Zaken
De Achterhoekse zenders nemen deel aan een pilot van het Ministerie van Economische Zaken. ‘’Wij hebben als beleid het digitaliseren van radio. Dat kan op verschillende manieren en DAB+ is er daar één van’’, aldus beleidsadviseur Gijs Hesselink. ’’We zijn in 2013 begonnen met de landelijke omroepen, in 2015 de regionale omroepen en nu is het de bedoeling dat in de komende jaren ook de lokale omroepen gaan uitzenden op DAB+ en dat zijn we nu hier aan het testen.’’

In de komende periode onderzoekt onder meer het Ministerie van Economische Zaken en het Agentschap Telecom de werking van DAB+ in de Achterhoek. Optimaal FM, Gelre FM en Leuk FM zitten op kanaal 7B in de Achterhoek.

Foto: REGIO8

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.