gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opknapbeurt kraan en trechters Turfhaven

6524dc465f90ebadbfa13fcba74b4df9
Redactie REGIO8 |
"Een belangrijke wens van de gemeente Doesburg om de kraan en de trechters te behouden, wordt daarmee gerealiseerd", aldus Doesburg. Naar verwachting wordt donderdag gestart met het uit elkaar halen en transporteren van de kraan en trechters. "De elementen gaan per schip naar een werkplaats in Arnhem, waar ze vakkundig gerepareerd, gestraald en opnieuw voorzien worden van een verflaag", laat de gemeente weten. "De verwachting is dat de elementen aan het einde van de zomer weer terugkomen naar Doesburg."

Gelderland is een belangrijke partner voor Doesburg bij de restauratie van de kraan en trechters. "Een fors deel van de met de restauratie gemoeide kosten wordt betaald door de Provincie en door Durfhaven. Durfhaven wordt eigenaar van de portaalkraan en de mobiele trechter en zal hier een nieuwe bestemming aan geven. De trechter op de parkeerplaats blijft eigendom van de gemeente."

Turfhaven als uithangbord Doesburg
"Turfhaven moet een gebied worden met een hoog recreatief – toeristisch gehalte", vindt Doesburg. "Tevens moeten de aanwezige cultuurhistorische elementen zoveel mogelijk behouden blijven. De passantenhaven is gemoderniseerd en recent zijn de plannen door Durfhaven gepresenteerd voor lodges, een restaurant en een kookstudio."
foto: Google Maps

Lees ook

Waterzuivering0

Warmtenet RWZI Etten technisch haalbaar, maar Oude IJsselstreek stelt besluit opnieuw uit

Een warmtenet met warmte uit de rioolwaterzuivering (RWZI) bij Etten is technisch haalbaar, maar de gemeente Oude IJsselstreek zet voorlopig geen volgende stap. Volgens het college zijn de aansluitkosten voor inwoners nog te hoog. Toch kan de gemeente niet aangeven welk bedrag dan wél acceptabel is.

Schermafbeelding 2026-07-09 120735

Gewonde man aangetroffen in Doetinchem, politie doet onderzoekt

Een man is woensdagavond gewond aangetroffen aan de Van Starkenborghstraat in Doetinchem. Het is niet bekend hoe de man daar gewond terecht is gekomen.

0e4c8afe-3474-396a-a6d3-b9ce622352f2

Vrachtwagenheffing in Nederland is goed nieuws voor deze Duitse haven

Sinds de invoering van de vrachtwagenheffing op 1 juli kijken transportbedrijven vaker naar vervoer over water. Ook Rabelink Logistics uit Wehl verwacht meer containers via Port Emmerich te vervoeren.

Basar Önal

Doetinchemmer Basar Önal vertrekt na topseizoen bij NEC naar Lille

De 22-jarige Basar Önal uit Doetinchem vertrekt bij NEC en komt volgend jaar uit voor Ligue 1-club LOSC Lille. De Achterhoeker tekent tot 2030 bij de viervoudig landskampioen van Frankrijk.

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.