gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opknapbeurt kraan en trechters Turfhaven

6524dc465f90ebadbfa13fcba74b4df9
Redactie REGIO8 |
"Een belangrijke wens van de gemeente Doesburg om de kraan en de trechters te behouden, wordt daarmee gerealiseerd", aldus Doesburg. Naar verwachting wordt donderdag gestart met het uit elkaar halen en transporteren van de kraan en trechters. "De elementen gaan per schip naar een werkplaats in Arnhem, waar ze vakkundig gerepareerd, gestraald en opnieuw voorzien worden van een verflaag", laat de gemeente weten. "De verwachting is dat de elementen aan het einde van de zomer weer terugkomen naar Doesburg."

Gelderland is een belangrijke partner voor Doesburg bij de restauratie van de kraan en trechters. "Een fors deel van de met de restauratie gemoeide kosten wordt betaald door de Provincie en door Durfhaven. Durfhaven wordt eigenaar van de portaalkraan en de mobiele trechter en zal hier een nieuwe bestemming aan geven. De trechter op de parkeerplaats blijft eigendom van de gemeente."

Turfhaven als uithangbord Doesburg
"Turfhaven moet een gebied worden met een hoog recreatief – toeristisch gehalte", vindt Doesburg. "Tevens moeten de aanwezige cultuurhistorische elementen zoveel mogelijk behouden blijven. De passantenhaven is gemoderniseerd en recent zijn de plannen door Durfhaven gepresenteerd voor lodges, een restaurant en een kookstudio."
foto: Google Maps

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.