gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Opknapbeurt kraan en trechters Turfhaven

6524dc465f90ebadbfa13fcba74b4df9
Redactie REGIO8 |
"Een belangrijke wens van de gemeente Doesburg om de kraan en de trechters te behouden, wordt daarmee gerealiseerd", aldus Doesburg. Naar verwachting wordt donderdag gestart met het uit elkaar halen en transporteren van de kraan en trechters. "De elementen gaan per schip naar een werkplaats in Arnhem, waar ze vakkundig gerepareerd, gestraald en opnieuw voorzien worden van een verflaag", laat de gemeente weten. "De verwachting is dat de elementen aan het einde van de zomer weer terugkomen naar Doesburg."

Gelderland is een belangrijke partner voor Doesburg bij de restauratie van de kraan en trechters. "Een fors deel van de met de restauratie gemoeide kosten wordt betaald door de Provincie en door Durfhaven. Durfhaven wordt eigenaar van de portaalkraan en de mobiele trechter en zal hier een nieuwe bestemming aan geven. De trechter op de parkeerplaats blijft eigendom van de gemeente."

Turfhaven als uithangbord Doesburg
"Turfhaven moet een gebied worden met een hoog recreatief – toeristisch gehalte", vindt Doesburg. "Tevens moeten de aanwezige cultuurhistorische elementen zoveel mogelijk behouden blijven. De passantenhaven is gemoderniseerd en recent zijn de plannen door Durfhaven gepresenteerd voor lodges, een restaurant en een kookstudio."
foto: Google Maps

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.