gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Openluchttheater Engbergen bestaat 60 jaar

1d49b239bf893283e43a93fe72d7dfe3
Redactie REGIO8 |
“Direct na de oorlog was er in Gendringen een koor, de Eendracht heette dat koor”, vertelt voorzitter Gerard Klaassen aan Omroep Gelderland. “Dat koor had geen geld om de huur van een zaal te betalen voor de repetities. Er kwam iemand van het koor op het idee van ‘Hee daar in Engbergen daar is een zandafgraving in de vorm van een theater. Laten we daar eens proberen om onze repetities te doen.’ En dat is hun prima bevallen”, zo schetst Klaassen de ontstaansgeschiedenis van het openluchttheater. Sinds de jaren '50 biedt het openluchttheater een podium voor zangkoren en voorstellingen en is het een decor voor diverse evenementen.

Het theater vierde het 60-jarig jubileum met een voorstelling voor honderden basisscholieren uit de omgeving. Vrijwilligers zijn maar wat blij met de grote opkomst. “Prachtig”, zegt Jan Heutink. Ook vrijwilliger Marga Verbruggen is blij een vol theater te zien. “Ik denk aan mijn eigen tijd terug en toen was dit een evenement voor alle kinderen toentertijd”, aldus Verbruggen. “En nu nog steeds.” Voorzitter Klaassen opent met de voorstelling symbolisch het aankomende theaterseizoen en is vooral erg trots op het bijzondere plekje in het Engbergse bos. “Het is een theater van ons allemaal.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

46ce80aa-6972-4dbb-81e5-063fe8e90217

Mogelijk mortier uit Tweede Wereldoorlog aangetroffen Didam

Tijdens werkzaamheden op woningbouwlocatie Didam-Oost is een verdacht voorwerp aangetroffen. De werkzaamheden op de bouwplaats tussen de Heeghstraat en de Van Rouwenoortweg zijn stilgelegd.

WhatsApp Image 2026-07-22 at 11.01.19

Nachtelijke autobrand in Doetinchem; politie onderzoekt mogelijke brandstichting

In een geparkeerde auto aan de Delistraat in Doetinchem is dinsdag op woensdagnacht brand ontstaan. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting.

Station Emmerich

Achterhoek krijgt mogelijk snelle opstap in Emmerich naar Amsterdam en Ruhrgebied

Emmerich wil dat de nieuwe snelle treinverbinding tussen Amsterdam en het Ruhrgebied, die in 2028 moet gaan rijden, ook op het station van de stad stopt. De SPD-fractie in de Kreistag van Kreis Kleve pleit voor officiële haltes in Emmerich. Ze zijn van mening dat het een goede ontwikkeling is voor de hele regio Niederrhein.

Dieperink10

Borculo neemt afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink (38)

Borculo rouwt. Op veel plekken in het centrum hangen vlaggen halfstok, winkeliers hebben een poster opgehangen en uit de Joriskerk hangt de Sinterklaasvlag. Het Achterhoekse stadje neemt dinsdag afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink.

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.