gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Openluchttheater Engbergen bestaat 60 jaar

1d49b239bf893283e43a93fe72d7dfe3
Redactie REGIO8 |
“Direct na de oorlog was er in Gendringen een koor, de Eendracht heette dat koor”, vertelt voorzitter Gerard Klaassen aan Omroep Gelderland. “Dat koor had geen geld om de huur van een zaal te betalen voor de repetities. Er kwam iemand van het koor op het idee van ‘Hee daar in Engbergen daar is een zandafgraving in de vorm van een theater. Laten we daar eens proberen om onze repetities te doen.’ En dat is hun prima bevallen”, zo schetst Klaassen de ontstaansgeschiedenis van het openluchttheater. Sinds de jaren '50 biedt het openluchttheater een podium voor zangkoren en voorstellingen en is het een decor voor diverse evenementen.

Het theater vierde het 60-jarig jubileum met een voorstelling voor honderden basisscholieren uit de omgeving. Vrijwilligers zijn maar wat blij met de grote opkomst. “Prachtig”, zegt Jan Heutink. Ook vrijwilliger Marga Verbruggen is blij een vol theater te zien. “Ik denk aan mijn eigen tijd terug en toen was dit een evenement voor alle kinderen toentertijd”, aldus Verbruggen. “En nu nog steeds.” Voorzitter Klaassen opent met de voorstelling symbolisch het aankomende theaterseizoen en is vooral erg trots op het bijzondere plekje in het Engbergse bos. “Het is een theater van ons allemaal.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.