Ulft, Nederland
Terug

Openluchttheater Engbergen bestaat 60 jaar

1d49b239bf893283e43a93fe72d7dfe3.jpg
Redactie REGIO8 |
“Direct na de oorlog was er in Gendringen een koor, de Eendracht heette dat koor”, vertelt voorzitter Gerard Klaassen aan Omroep Gelderland. “Dat koor had geen geld om de huur van een zaal te betalen voor de repetities. Er kwam iemand van het koor op het idee van ‘Hee daar in Engbergen daar is een zandafgraving in de vorm van een theater. Laten we daar eens proberen om onze repetities te doen.’ En dat is hun prima bevallen”, zo schetst Klaassen de ontstaansgeschiedenis van het openluchttheater. Sinds de jaren '50 biedt het openluchttheater een podium voor zangkoren en voorstellingen en is het een decor voor diverse evenementen.

Het theater vierde het 60-jarig jubileum met een voorstelling voor honderden basisscholieren uit de omgeving. Vrijwilligers zijn maar wat blij met de grote opkomst. “Prachtig”, zegt Jan Heutink. Ook vrijwilliger Marga Verbruggen is blij een vol theater te zien. “Ik denk aan mijn eigen tijd terug en toen was dit een evenement voor alle kinderen toentertijd”, aldus Verbruggen. “En nu nog steeds.” Voorzitter Klaassen opent met de voorstelling symbolisch het aankomende theaterseizoen en is vooral erg trots op het bijzondere plekje in het Engbergse bos. “Het is een theater van ons allemaal.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.