gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Openluchttheater Engbergen bestaat 60 jaar

1d49b239bf893283e43a93fe72d7dfe3
Redactie REGIO8 |
“Direct na de oorlog was er in Gendringen een koor, de Eendracht heette dat koor”, vertelt voorzitter Gerard Klaassen aan Omroep Gelderland. “Dat koor had geen geld om de huur van een zaal te betalen voor de repetities. Er kwam iemand van het koor op het idee van ‘Hee daar in Engbergen daar is een zandafgraving in de vorm van een theater. Laten we daar eens proberen om onze repetities te doen.’ En dat is hun prima bevallen”, zo schetst Klaassen de ontstaansgeschiedenis van het openluchttheater. Sinds de jaren '50 biedt het openluchttheater een podium voor zangkoren en voorstellingen en is het een decor voor diverse evenementen.

Het theater vierde het 60-jarig jubileum met een voorstelling voor honderden basisscholieren uit de omgeving. Vrijwilligers zijn maar wat blij met de grote opkomst. “Prachtig”, zegt Jan Heutink. Ook vrijwilliger Marga Verbruggen is blij een vol theater te zien. “Ik denk aan mijn eigen tijd terug en toen was dit een evenement voor alle kinderen toentertijd”, aldus Verbruggen. “En nu nog steeds.” Voorzitter Klaassen opent met de voorstelling symbolisch het aankomende theaterseizoen en is vooral erg trots op het bijzondere plekje in het Engbergse bos. “Het is een theater van ons allemaal.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Polizei auto vooraf

Moord op 35-jarige Enschedeër in Duitse Rees: 42-jarige Almeloër aangehouden

Een 42-jarige man uit Almelo is dinsdagavond bij zijn woning aangehouden op verdenking van moord op een 35-jarige Enschedeër. Het slachtoffer werd zondag vlak over de grens in Rees dood aangetroffen in een hotel.

image

EuroScope aflevering 2: windmolendiscussie en ontwikkeling platteland

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Deze tweede aflevering gaat over de grote opgaven in Europa die lokaal plaatsvinden. Van grote uitdagingen zoals de energietransitie en de ontwikkeling van plattelandsgebieden tot medische innovaties.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 09.14.14

Vrouw (18) zwaargewond na eenzijdig ongeval op Slakweg in Gaanderen

Een 18-jarige vrouw is in de nacht van dinsdag op woensdag zwaargewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op de Slakweg in Gaanderen.

regio8_Rechtbank_Zutphen3_16

Rechtbank veroordeelt Doetinchemmer voor afsteken zwaar explosief

Een 46-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het afsteken van een zwaar explosief in een woonwijk. De rechtbank legt hem een gevangenisstraf van 400 dagen op, waarvan 325 dagen voorwaardelijk. Daarnaast krijgt hij de maximale taakstraf van 240 uur en moet hij de schade van twee buurtbewoners vergoeden.

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

Bouw stadhuis Bocholt

Geen bouwvakvakantie in Bocholt, renovatie stadhuis giert financieel uit de klauw

Geen bouwvakvakantie in Bocholt. Ook tijdens de zomervakantie gaat de verbouwing van het stadhuis door. De druk is groot: als de grootscheepse verbouwing op 1 januari 2027 niet klaar is, loopt de stad 8 miljoen euro subsidie van de deelstaat Noordrijn Westfalen uit Düsseldorf mis. Dat kan Bocholt zich niet veroorloven.