gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Openluchttheater Engbergen bestaat 60 jaar

1d49b239bf893283e43a93fe72d7dfe3.jpg
Redactie REGIO8 |
“Direct na de oorlog was er in Gendringen een koor, de Eendracht heette dat koor”, vertelt voorzitter Gerard Klaassen aan Omroep Gelderland. “Dat koor had geen geld om de huur van een zaal te betalen voor de repetities. Er kwam iemand van het koor op het idee van ‘Hee daar in Engbergen daar is een zandafgraving in de vorm van een theater. Laten we daar eens proberen om onze repetities te doen.’ En dat is hun prima bevallen”, zo schetst Klaassen de ontstaansgeschiedenis van het openluchttheater. Sinds de jaren '50 biedt het openluchttheater een podium voor zangkoren en voorstellingen en is het een decor voor diverse evenementen.

Het theater vierde het 60-jarig jubileum met een voorstelling voor honderden basisscholieren uit de omgeving. Vrijwilligers zijn maar wat blij met de grote opkomst. “Prachtig”, zegt Jan Heutink. Ook vrijwilliger Marga Verbruggen is blij een vol theater te zien. “Ik denk aan mijn eigen tijd terug en toen was dit een evenement voor alle kinderen toentertijd”, aldus Verbruggen. “En nu nog steeds.” Voorzitter Klaassen opent met de voorstelling symbolisch het aankomende theaterseizoen en is vooral erg trots op het bijzondere plekje in het Engbergse bos. “Het is een theater van ons allemaal.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.