gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oost Gelre streept vijftal klimaatprojecten af

3532127383449715c6776d07c1a1b062
Redactie REGIO8 |

“We dagen mensen in het gebied Lichtenvoorde, Vragender en Lievelde uit om zelf met mooie initiatieven te komen die bijdragen aan een klimaatvriendelijk gebied”, aldus gebiedsmakelaar Richard Trenning, die namens de gemeente Oost Gelre nauw is betrokken bij het project. Naast eerder genoemde projecten zijn ook ideeën als het afkoppelen van regenpijpen en de aanleg van een wadi gehonoreerd. Inmiddels is de voorbereiding voor een tiental andere projecten van start gegaan. Het gaat daarbij volgens Trenning onder meer om de aanleg van voedselbossen, het ontstenen en vergroenen van schoolpleinen en het klimaatvriendelijk inrichten van andere terreinen.

Hoewel inmiddels initiatieven spelen bij zowel scholen, bedrijven, grondeigenaren en burgers, benadrukt Trenning dat nieuwe ideeën altijd welkom zijn: “Dat kan heel groot zijn, dat kan heel klein zijn”, aldus de gebiedsmakelaar. “Een tegel eruit en een plantje doet al iets met het vasthouden van water, maar je kan ook aan grotere agrarische projecten denken. Afhankelijk van de initiatieven die worden ingediend kijken mensen mee. Op die manier helpen we mensen in het zadel om een mooi project uit te laten voeren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.