gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook glasvezel in buitengebied Montferland

a566e3389697489030bb59fae12e8497
Redactie REGIO8 |
‘’Het was een lang traject, maar ik ben blij dat we in CIF een partner hebben gevonden om de aanleg van glasvezel mogelijk te maken’’, vertelde wethouder Walter Gerritsen tijdens de ondertekening. Bewoners die gebruik willen maken van glasvezel dienen een abonnement af te sluiten en kunnen kiezen uit vier vaste aanbieders. Zij worden in de week van 11 december op vier informatieavonden in onder meer Kilder geïnformeerd over de mogelijkheden en voorwaarden. ‘’De aanleg van glasvezel is noodzakelijk, gezien alle technische ontwikkelingen en de vraag om digitale bereikbaarheid.’’

Zorgen om de vraag
In andere gemeenten, zoals Oost Gelre, bleef het tot het laatste weekend voor de deadline spannend of het minimale percentage van 50 procent gehaald zou worden. Wethouder Gerritsen is daar in Montferland niet bang voor. ‘’De noodzaak wordt steeds groter, ik maak mij dan ook geen zorgen om de vraag. Ik ken plekken in het buitengebied waar kinderen niet eens een spelletje kunnen spelen en ik weet dat een aantal mensen in het buitengebied van Montferland wil wonen, maar niet als er geen snel internet is.’’

Zo’n 2.400 huishoudens in het buitengebied van Montferland die op dit moment nog niet over een coax- of glasvezelnetwerk beschikken krijgen vanaf halverwege december tot 19 februari de tijd om zich in te schrijven en een abonnement af te sluiten. Als 50 procent zich inschrijft, gaat de aanleg rond de zomer van 2018 van start.

Foto: REGIO8

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.