gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook glasvezel in buitengebied Montferland

a566e3389697489030bb59fae12e8497
Redactie REGIO8 |
‘’Het was een lang traject, maar ik ben blij dat we in CIF een partner hebben gevonden om de aanleg van glasvezel mogelijk te maken’’, vertelde wethouder Walter Gerritsen tijdens de ondertekening. Bewoners die gebruik willen maken van glasvezel dienen een abonnement af te sluiten en kunnen kiezen uit vier vaste aanbieders. Zij worden in de week van 11 december op vier informatieavonden in onder meer Kilder geïnformeerd over de mogelijkheden en voorwaarden. ‘’De aanleg van glasvezel is noodzakelijk, gezien alle technische ontwikkelingen en de vraag om digitale bereikbaarheid.’’

Zorgen om de vraag
In andere gemeenten, zoals Oost Gelre, bleef het tot het laatste weekend voor de deadline spannend of het minimale percentage van 50 procent gehaald zou worden. Wethouder Gerritsen is daar in Montferland niet bang voor. ‘’De noodzaak wordt steeds groter, ik maak mij dan ook geen zorgen om de vraag. Ik ken plekken in het buitengebied waar kinderen niet eens een spelletje kunnen spelen en ik weet dat een aantal mensen in het buitengebied van Montferland wil wonen, maar niet als er geen snel internet is.’’

Zo’n 2.400 huishoudens in het buitengebied van Montferland die op dit moment nog niet over een coax- of glasvezelnetwerk beschikken krijgen vanaf halverwege december tot 19 februari de tijd om zich in te schrijven en een abonnement af te sluiten. Als 50 procent zich inschrijft, gaat de aanleg rond de zomer van 2018 van start.

Foto: REGIO8

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.