gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook glasvezel in buitengebied Montferland

a566e3389697489030bb59fae12e8497
Redactie REGIO8 |
‘’Het was een lang traject, maar ik ben blij dat we in CIF een partner hebben gevonden om de aanleg van glasvezel mogelijk te maken’’, vertelde wethouder Walter Gerritsen tijdens de ondertekening. Bewoners die gebruik willen maken van glasvezel dienen een abonnement af te sluiten en kunnen kiezen uit vier vaste aanbieders. Zij worden in de week van 11 december op vier informatieavonden in onder meer Kilder geïnformeerd over de mogelijkheden en voorwaarden. ‘’De aanleg van glasvezel is noodzakelijk, gezien alle technische ontwikkelingen en de vraag om digitale bereikbaarheid.’’

Zorgen om de vraag
In andere gemeenten, zoals Oost Gelre, bleef het tot het laatste weekend voor de deadline spannend of het minimale percentage van 50 procent gehaald zou worden. Wethouder Gerritsen is daar in Montferland niet bang voor. ‘’De noodzaak wordt steeds groter, ik maak mij dan ook geen zorgen om de vraag. Ik ken plekken in het buitengebied waar kinderen niet eens een spelletje kunnen spelen en ik weet dat een aantal mensen in het buitengebied van Montferland wil wonen, maar niet als er geen snel internet is.’’

Zo’n 2.400 huishoudens in het buitengebied van Montferland die op dit moment nog niet over een coax- of glasvezelnetwerk beschikken krijgen vanaf halverwege december tot 19 februari de tijd om zich in te schrijven en een abonnement af te sluiten. Als 50 procent zich inschrijft, gaat de aanleg rond de zomer van 2018 van start.

Foto: REGIO8

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.