gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ook Berkelland heeft een nieuwe coalitie

6a58e651922cd78fc60e04751e2ac6ef.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het proces is met zorgvuldige aandacht doorlopen", aldus Van Hemmen tegenover Gelre FM. De formateur heeft eerst afzonderlijke gesprekken gevoerd met alle fracties over de belangrijke onderwerpen en hoofdthema's. Uiteindelijk is Van Hemmen met de collegepartijen gekomen tot een akkoord op hoofdlijnen met daarbij vijf speerpunten.

"De samenleving voorop", waarbij er extra aandacht moet komen voor jongeren, meer geld voor wijk- en gebiedsgericht werken en regionaal samenwerken. "Plezierig wonen en leven". Er moet meer geïnvesteerd worden in een duurzame woningvoorraad en dat betekent een flexibeler woonbeleid. Ook wordt er meer geld vrijgemaakt voor 'groen' in de woonomgeving. "Een vitale plattelandsgemeente". Het nieuwe college wil de leegstand aanpakken, woningsplitsing mogelijk maken en het bestemmingsplan Buitengebied zo snel mogelijk afmaken.

"Zorg voor wie dat nodig heeft". Eenzaamheid en armoede moeten voorkomen worden en iedereen moet zich veilig kunnen voelen in huis en in de buurt. "Economie duurzaamheid en energie". Om de doelstelling "Berkelland energieneutraal in 2030" te halen, moeten er nog veel stappen worden gezet. Het moet gemakkelijker worden voor bedrijven om te investeren in duurzaamheid en energie.

Daarnaast wil het nieuwe college investeren in de samenleving. Hierbij wordt gedacht aan een bedrag van 20 á 30 miljoen in deze raadsperiode. De belangrijkste investeringen zijn: lagere lasten voor inwoners, bedrijven en verenigingen (4,5 miljoen), transitie Woningmarkt (5 miljoen), duurzaamheid (5 miljoen), transformatie Sociaal Domein (3,5 miljoen) en vitale winkelcentra (4 miljoen).

Het nieuwe college van Berkelland kent vier wethouders. Twee daarvan kunnen hun huidige werkzaamheden voor het CDA voortzetten, Marijke van Haaren en Patricia Hoijtink. Gemeentebelangen schuift Anjo Bosman naar voren als wethouderskandidaat. Bosman is al jarenlang fractievoorzitter van de partij. De verrassende nieuwe naam in het college is die van Gerjan Teselink namens de VVD. In de raadsvergadering van 15 mei worden de nieuwe wethouders benoemd.

Foto: Gelre FM

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.