Ulft, Netherlands

Ontgrenzer moet verbinden

Regio8 | 3 december 2015 12:21 | Aangepast op 3 december 2015 12:21

‘’Een ontgrenzer is hoofdzakelijk bezig te pionieren in een ander land, in dit geval Duitsland, om grensoverschrijdende projecten aan te jagen, te faciliteren en mensen bij elkaar te brengen die de economie aan beide zijden kunnen stimuleren’’ vertelt Leemrijze over zijn nieuwe functie. Naast Leemrijze zijn er vanuit het ministerie van Binnenlandse Zaken nog twee ontgrenzers aangesteld.

Leemrijze woont en werkt zijn hele leven al in de Achterhoek en kent de regio dus goed. ‘’Ik heb mij altijd verbaasd dat vanuit de Achterhoek altijd gekeken werd naar Arnhem en richting de Randstad. Terwijl, wat heel veel mensen niet weten, Nordrhein-Westfalen is even groot als heel Nederland. Er wonen 18 miljoen inwoners. Je bent veel sneller in Duisburg dan in Amsterdam. Daar liggen heel veel kansen’’.

De ontgrenzer wil daarom de komende jaren vooral scholen met elkaar verbinden. Voorbeelden daarvan zijn afstudeerleerlingen van het Graafschap College en de Hochschule Bocholt. ‘’Er is nu één student die daar studeert, als het er volgend jaar vijf zijn ben ik al heel blij. Hetzelfde geldt voor mensen in de zorg. Je moet klein beginnen en langzaam uitbouwen’’.

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Vernieuwde techniek voor Achterhoekse bruggen en sluizen: Hoog-Keppel bijt spits af

De brug bij Hoog-Keppel is toe aan een grote opknapbeurt. Onder meer het Waterschap Rijn en IJssel s...

Kasteelstad Verlicht krijgt geen extra subsidie van Montferland

Het jaarlijkse gratis lichtspektakel Kasteelstad Verlicht in ’s-Heerenberg krijgt geen extra subsidi...

Dak- en thuislozen moeten kraakpand bij station Doetinchem verlaten, sloop start dinsdag

De dak- en thuislozen mensen die een aantal weken in het kraakpand nabij station Doetinchem woonden,...

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...

Woningbrand aan Aaltenseweg in Lichtenvoorde

Aan de Aaltenseweg in Lichtenvoorde is zondagmiddag de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand. B...