Ulft, Netherlands

Önal schiet De Graafschap naar 2-1 winst tegen Helmond Sport

Met een 2-1 zege tegen Helmond Sport heeft De Graafschap voor het eerst dit seizoen twee overwinningen op rij geboekt. Vleugelaanvaller Basar Önal was de grote man en nam allebei de Doetinchemse doelpunten voor zijn rekening.
Michiel Fukking | 18 september 2023 22:50 | Aangepast op 18 september 2023 22:50
De Graafschap was vanaf het begin af aan sterker dan de bezoekers uit Noord-Brabant, maar het duurde lang voor de voorsprong kwam. Met name Giovanni Büttner kreeg flink wat kansen op de openingstreffer, terwijl Helmond Sport er maar weinig tegenover zette. Een minuut voor de rust bracht Giovanni Büttner met een fraaie steekpass Önal in stelling. De linksbuiten hield het hoofd koel en schoot raak.

Ook in de tweede helft was de thuisploeg een stuk sterker. Een afgeslagen ingooi kwam voor de voeten van Önal terecht, die die bal bekeken in de korte hoek plaatste: 2-0. Even daarna was de Sloveense spits David Flakus Bosilj dichtbij, zijn fraaie kopbal eindigde op de lat. Vlak voor tijd kreeg Helmond Sport de 2-1 in de schoot geworpen. Na slecht verdedigen schoot Alvaro Marin binnen. Van een slotoffensief was echter geen sprake.

De Graafschap staat na de overwinning weer in het linkerrijtje, op een zevende plek. De volgende wedstrijd voor de ploeg van trainer Jan Vreman is zondagmiddag, op bezoek bij MVV Maastricht.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Lees ook

De Graafschap hard onderuit in eigen huis tegen RKC

De Graafschap weet wederom niet te winnen in het nieuwe kalenderjaar. In eigen huis werden de Doetin...

Fatbiker gewond na aanrijding op Keppelseweg in Doetinchem

Bij een ongeval op de Keppelseweg in Doetinchem is een fatbiker aangereden door een automobilist. Mo...

Medewerker OM uit Doetinchem met tienduizenden kinderpornofoto's wordt vervolgd

Het Openbaar Ministerie vervolgt een 51-jarige man uit Doetinchem voor het bezit van kinderpornofoto...

Transfercarrousel draait op volle toeren bij De Graafschap voor duel met RKC

Na afloop van de afsluitende training voor De Graafschap-RKC Waalwijk ging het donderdag weinig over...

Eeuwenoud vikingzwaard keert na maanden restauratie terug naar Doetinchem

Het vikingzwaard uit Doetinchem is terug. Na maanden van behandeling bij een restauratiebedrijf in h...

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...