gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

OM: Keel van vermiste Wico uit Borculo werd doorgesneden

d58e168eb1f28740ad2317705381f4a9

Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige Arnhemmer van het vermoorden van Wico van Leeuwen. Hij zou het lichaam van de man uit Borculo hebben verbrand, begraven en laten verdwijnen, dat bleek vrijdagochtend in de rechtbank in Zutphen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De toen 48-jarige Wico is sinds 17 mei 2022 spoorloos. In juli van dat jaar werd de vader van twee zoons en een dochter als vermist opgegeven. Meerdere keren is er in de gemeente Berkelland naar hem gezocht, tot nu toe telkens zonder resultaat. Rechercheurs hopen dat mensen die iets weten over zijn verdwijning, zich alsnog melden. Zijn familie tast al bijna twee jaar in het duister over waar hij is en wat er gebeurd is, zo schrijft Omroep Gelderland.

Het Openbaar Ministerie (OM) gaat ervan uit dat de Achterhoeker niet meer in leven is en dat hij in een woning aan de Heerlijkheidsstraat in Borculo is omgebracht. Hij zou van de trap zijn gegooid en daarna zou zijn keel met een mes zijn doorgesneden. Dat is volgens het OM gedaan door een 29-jarige Arnhemmer, geboren in Enschede, die sinds februari 2023 vastzit in deze zaak. Zelf zei hij eerder in de rechtbank dat hij onschuldig is.

Pieter Baan Centrum
De Arnhemmer wordt verdacht van het ombrengen van Wico en het verbranden, begraven en laten verdwijnen van zijn lichaam. In het Pieter Baan Centrum is hij onlangs onderzocht, daar is volgens het OM vastgesteld dat de man alcohol-, drugs- en agressieproblemen heeft.

Vervolg
Tien getuigen zijn er al gehoord in de zaak. Volgende week worden de laatste mensen ondervraagd. In maart volgt dan de inhoudelijke behandeling en wordt er wellicht meer duidelijk over wat er met Wico is gebeurd.

Lees ook

aadea34a-93e3-4a1d-9a4a-c5584318ceb7

Na veertig jaar sluit Zelhems restaurant: 'We zijn dankbaar voor alle herinneringen'

Restaurant De Chinese Muur in Zelhem sluit op 20 september haar deuren. Op sociale media regent het inmiddels berichten en herinneringen, tot vreugde van de familie Lam.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.17.44 (1)

Máxima ziet in Doetinchem hoe biobased bouwen in de praktijk werkt

Koningin Máxima bracht donderdagmiddag een bezoek aan de Achterhoek. Ze kwam onder meer naar Doetinchem om te zien hoe daar wordt gewerkt met biobased bouwen. In nieuwbouwwijk WeideWald kreeg ze uitleg en een rondleiding over de manier waarop deze duurzame bouwmethode in de stad wordt toegepast.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.07.14

Nieuwste versterkingen De Graafschap: ‘Niet veel aandacht besteed aan huidige resultaten’

De Graafschap weet met welke groep het de rest van het seizoen moet doen. Na een moeizame start met één punt uit vier wedstrijden lijkt een goede klassering voorlopig ver weg. Vrijdag wacht met Heracles Almelo bovendien de huidige koploper. De laatste twee versterkingen Nolan Martens en Paul Reverson richten zich bij hun nieuwe club vooral op de concurrentiestrijd.

RN20260902-9324

Nolan Martens keert terug bij De Graafschap

Rechtsback Nolan Martens keer terug bij De Graafschap. De 22-jarige Belg werd na de winterstop al gehuurd van Excelsior, maar keerde na de play-offs terug naar Rotterdam. Nu keert hij terug naar de Achterhoek en tekent voor drie jaar.

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.