gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

OM doet geen verder onderzoek naar brand Didam

b0984ec7f22b9085f3472de57f27fd94

Er komt geen verder onderzoek naar de brand in een huizenblok aan de Begoniastraat in Didam op 13 mei. 24 mensen raakten hun huis kwijt bij een allesverwoestende brand. Het onderzoek van de politie aan de Begoniastraat was eerder al afgerond. Een duidelijke oorzaak lijkt voorlopig uit te blijven.

Bart Sollman |  | Aangepast op
‘Het OM heeft besloten het onderzoek te stoppen omdat er geen aanknopingspunten zijn voor verder onderzoek’, laat een woordvoerder van de politie weten. Dat betekent dat er ook niemand strafrechtelijk vervolgd wordt voor de brand. Het hele blok van zes woningen is inmiddels gesloopt. Op de locatie komen nieuwe woningen te staan.

Naar aanleiding van de brand ontving woningbouwcorporatie Plavei meerdere vragen van bewoners uit de Bloemenbuurt. In 2020 en 2021 werden meerdere woningen van de woningcorporatie in en rondom de Begoniastraat gerenoveerd. Doordat er tijdens deze renovaties een soort schil aan isolatie om de woningen is geplaatst, werd het blussen bemoeilijkt.

Plavei liet eerder weten dat er tijdens de renovatie meerdere brandwerende maatregelen zijn getroffen: “Zo zijn bijvoorbeeld de spouwmuren op de aanwezige sparingen (zoals kozijnen) brandwerend uitgevoerd. De hierdoor ontstane constructies zijn per woning afgedicht en brandwerend uitgevoerd, zowel in de gevels als het dak. Bij het ontwerpen en de realisatie van deze maatregelen zijn landelijk erkende experts betrokken geweest.”

De oorzaak van de brand in Didam blijft dus onduidelijk. Brandstichting wordt nu dus wel uitgesloten.

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”