Ulft, Netherlands

Olburgen en Rha praten over windmolens

Regio8 | 3 november 2016 09:48 | Aangepast op 3 november 2016 09:48
"Dit is één van de vier locaties waar het waterschap de mogelijkheden voor het plaatsen van windmolens verkent", zo laat het Waterschap weten. Ook worden er locaties in Etten, Zutphen en Duiven onderzocht. In Olburgen ziet het Waterschap ruimte voor twee windmolens. "De locatie lijkt te voldoen aan de wettelijke eisen, zoals afstand tot woningen, natuur en gas- en hoogspanningsleidingen", aldus het Waterschap. Op dinsdagavond 15 november zijn omwonenden welkom in De IJsselhoeve in Doesburg.

"Of de windmolens daadwerkelijk wenselijk, haalbaar en betaalbaar zijn, gaat het waterschap de komende maanden onderzoeken", zo laat het bestuursorgaan weten. "Hiervoor voert zij gesprekken met onder andere de direct omwonenden en Bronckhorst." Het Waterschap verwacht in maart 2017 een besluit te nemen over de locaties.

Waterschap wil verduurzamen

Het Waterschap laat weten de gevolgen van de klimaatverandering als belangrijkste reden te zien voor de plaatsing van windmolens. "Met name rioolwaterzuiveringen verbruiken veel energie", zo laat het bestuursorgaan weten. "Daarom wil zij 100% energieneutraal worden. Rekening houdend met de bestaande maximale inzet van waterkracht en biogas, kan het waterschap met vier a vijf windmolens energieneutraal zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Brandweer moet persoon bevrijden die vastzit op toilet in Doetinchem

Bij een bedrijf aan de Edisonstraat in Doetinchem is maandagmiddag een persoon bevrijd nadat die vas...

Tractor vliegt in brand op boerderij bij Aalten

Op het erf van een boerderij in het buitengebied van Aalten is maandagochtend een tractor volledig u...

Oudere vrouw na anderhalf uur uit het water gered in Doetinchem

Een oudere vrouw is maandagochtend bij het Jaagpad in Doetinchem uit het water gered. Ze was in het ...

Orion Stars uit Doetinchem na spannende finale voor de vierde keer landskampioen

Orion Stars uit Doetinchem heeft voor de vierde keer de landstitel veroverd door Lycurgus drie keer ...

BMX’er verliest controle en raakt gewond in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op het SFA Bikerpark in Doetinchem is zaterdagavond een BMX’er gewond gera...

Vrijheidsstroom verbindt Duitsland en Nederland met kunst langs het water

Langs de oevers van de Bocholter Aa in Duitsland en de Oude IJssel in Doetinchem zijn sinds gisterav...