Ulft, Netherlands

Olburgen en Rha praten over windmolens

Regio8 | 3 november 2016 09:48 | Aangepast op 3 november 2016 09:48
"Dit is één van de vier locaties waar het waterschap de mogelijkheden voor het plaatsen van windmolens verkent", zo laat het Waterschap weten. Ook worden er locaties in Etten, Zutphen en Duiven onderzocht. In Olburgen ziet het Waterschap ruimte voor twee windmolens. "De locatie lijkt te voldoen aan de wettelijke eisen, zoals afstand tot woningen, natuur en gas- en hoogspanningsleidingen", aldus het Waterschap. Op dinsdagavond 15 november zijn omwonenden welkom in De IJsselhoeve in Doesburg.

"Of de windmolens daadwerkelijk wenselijk, haalbaar en betaalbaar zijn, gaat het waterschap de komende maanden onderzoeken", zo laat het bestuursorgaan weten. "Hiervoor voert zij gesprekken met onder andere de direct omwonenden en Bronckhorst." Het Waterschap verwacht in maart 2017 een besluit te nemen over de locaties.

Waterschap wil verduurzamen

Het Waterschap laat weten de gevolgen van de klimaatverandering als belangrijkste reden te zien voor de plaatsing van windmolens. "Met name rioolwaterzuiveringen verbruiken veel energie", zo laat het bestuursorgaan weten. "Daarom wil zij 100% energieneutraal worden. Rekening houdend met de bestaande maximale inzet van waterkracht en biogas, kan het waterschap met vier a vijf windmolens energieneutraal zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap pakt bij MVV Maastricht derde overwinning op rij

De goede vorm van De Graafschap is zondag doorgezet met een 1-2 overwinning op bezoek bij MVV in Maa...

De Graafschap-trainer Vreman waakt voor 'goede' Smeets bij MVV

Na twee overwinningen op rij wil de kersverse subtopper De Graafschap de vorm zondag doortrekken op ...

Warme dagen komen terug, voorspelt weerboer vanuit botsauto in Etten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. V...

Doetinchem moet snijden om gat van negen miljoen euro te dichten

De gemeente Doetinchem moet een gat van negen miljoen euro dichten om de begroting voor komend jaar ...

Jonge wielrenner Gal uit Neede naar opleidingsploeg van Team DSM

De achttienjarige wielrenner Ryan Gal stapt over naar de opleidingsploeg van Team DSM-Firmenich. Bij...

Stukken chalet door voorruit van auto na botsing op speciaal transport

Een automobilist is donderdagavond op de weg van Aalten naar Varsseveld op een speciaal transport da...