gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oekraïners in Nieuw-Dijk samen voor de buis voor het EK

3a9b739b3d802fd91dc8550315580ab6

Vol spanning is er maandag in het voormalige restaurant Steak'm in Nieuw-Dijk gekeken naar de wedstrijd van Roemenië tegen Oekraïne. Sinds begin mei wonen er 30 gevluchte Oekraïners en hebben daar tijdelijk hun thuis. Verschillende hapjes en drankjes en versieringen werden uit de kast gehaald om samen naar de wedstrijd te gaan kijken.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
'Ssst, hier kijken we voetbal’, staat er groot op de deur. Niet in het geel en blauw van de Oekraïense vlag, maar ‘gewoon’ in het oranje. Eenmaal binnen hangen de geel-blauwe en oranje vlaggetjes door elkaar. “Vandaag kijken we Oekraïne, maar zondag keken we ook met zijn allen naar Nederland tegen Polen. Toen juichten ze net zo hard mee voor Oranje”, zegt Carin Becker, coördinator van de dertig ontheemden die in Steak ‘m wonen.

De tijdelijke inwoners van Nieuw-Dijk staan niet alleen klaar om te juichen voor hun eigen thuisland. Ook kijken ze graag naar de wedstrijden van het Nederlands Elftal. Toch leeft het EK nog niet zo groots bij de Oekraïners. “Ik kreeg veel appjes tijdens de wedstrijd van Nederland, dat de Oekraïners op de bank zaten en juichten ‘Hup Holland Hup’”, beschrijft Becker. “Ik denk dat als ze verder groeien in het toernooi dat het wat meer gaat leven en dat we dan nog meer samen kijken.”

Kijken met trots
De banken worden door de begeleiders klaargezet, maar mensen die echt naar de wedstrijd willen kijken zijn nog weinig te bekennen. Als dan eindelijk de klanken van het Oekraïense volkslied klinken komen er al snel meer kijken. De bewoners staan en kijken vol trots naar ‘hun’ jongens die het land moeten vertegenwoordigen op het voetbalveld in München.

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.