Ulft, Netherlands

Noodscenario rond IJssel

Regio8 | 6 oktober 2015 12:03 | Aangepast op 6 oktober 2015 12:03
"We gaan kijken of onze mensen weten wat ze moeten doen als er een risico ontstaat bij hoog water", zegt dijkgraaf Hein Pieper over de oefeningen die maandag en dinsdag plaatsvinden. "Je probeert uit of wat je op papier hebt bedacht, in de praktijk ook wel zo werkt. We kunnen op papier allerlei mooie rapporten uitschrijven, maar hoe het in de praktijk precies uitwerkt, of het iedereen precies duidelijk is wat haar of zijn taak is, kan je pas echt ondervinden als je met elkaar in de praktijk gaat oefenen."

Het Waterschap gaat ook met de tijd mee. De instantie test namelijk een speciale app tijdens de oefening: "We gaan real-time de informatie verwerken", legt Pieper uit. "Vroeger moest het eerst allemaal netjes worden opgeschreven. Daarna werd het nog een keer extra gecontroleerd en dan belandde het pas op het juiste bureau. Soms zat daar wel twee uur tussen. Nu kunnen we binnen een minuut handelen."

Update 16:00
Het waterschap spreekt van een geslaagde oefening. Positief hoogetepunt was de inzet van de gele klikbakens. Zij werden voor het eerst gebruikt en getest en gebleken is dat het een snellere en beter werkbare techniek is dan het inzetten van zandzakken.

Lees ook

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Europese docenten werken in Achterhoek aan samenwerking: 'Voor de studenten een goede zaak'

Bij het Civon in Ulft zijn donderdag en vrijdag meer dan honderd docenten uit heel Europa samen voor...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Bestuurder botst op boom door gladheid in Megchelen

Een bestuurder is vrijdagochtend door gladheid met zijn auto tegen een boom geknald nabij Megchelen....