Ulft, Netherlands

Noodscenario rond IJssel

Regio8 | 6 oktober 2015 12:03 | Aangepast op 6 oktober 2015 12:03
"We gaan kijken of onze mensen weten wat ze moeten doen als er een risico ontstaat bij hoog water", zegt dijkgraaf Hein Pieper over de oefeningen die maandag en dinsdag plaatsvinden. "Je probeert uit of wat je op papier hebt bedacht, in de praktijk ook wel zo werkt. We kunnen op papier allerlei mooie rapporten uitschrijven, maar hoe het in de praktijk precies uitwerkt, of het iedereen precies duidelijk is wat haar of zijn taak is, kan je pas echt ondervinden als je met elkaar in de praktijk gaat oefenen."

Het Waterschap gaat ook met de tijd mee. De instantie test namelijk een speciale app tijdens de oefening: "We gaan real-time de informatie verwerken", legt Pieper uit. "Vroeger moest het eerst allemaal netjes worden opgeschreven. Daarna werd het nog een keer extra gecontroleerd en dan belandde het pas op het juiste bureau. Soms zat daar wel twee uur tussen. Nu kunnen we binnen een minuut handelen."

Update 16:00
Het waterschap spreekt van een geslaagde oefening. Positief hoogetepunt was de inzet van de gele klikbakens. Zij werden voor het eerst gebruikt en getest en gebleken is dat het een snellere en beter werkbare techniek is dan het inzetten van zandzakken.

Lees ook

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

Hans Boxem maakt rentree in politiek Berkelland

Hans Boxem, voormalig wethouder, raadslid én gedeputeerde van de Provincie Gelderland, maakt zijn re...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...

Reiger Suspension uit Hengelo vertrekt met eigen servicetruck naar Dakar Rally

Reiger Suspension uit Hengelo reist dinsdag met hun eigen servicetruck af naar Barcelona, om vervolg...

Fietser gewond na aanrijding met automobiliste, laagstaande zon speelt rol

Een automobiliste heeft dinsdagmiddag twee fietsers over het hoofd gezien in Silvolde, met een aanri...

Kerstmarkten in Duitsland blijven inzetten op extra veiligheid

Veel Duitse steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In de deels...