Ulft, Netherlands

Noodscenario rond IJssel

Regio8 | 6 oktober 2015 12:03 | Aangepast op 6 oktober 2015 12:03
"We gaan kijken of onze mensen weten wat ze moeten doen als er een risico ontstaat bij hoog water", zegt dijkgraaf Hein Pieper over de oefeningen die maandag en dinsdag plaatsvinden. "Je probeert uit of wat je op papier hebt bedacht, in de praktijk ook wel zo werkt. We kunnen op papier allerlei mooie rapporten uitschrijven, maar hoe het in de praktijk precies uitwerkt, of het iedereen precies duidelijk is wat haar of zijn taak is, kan je pas echt ondervinden als je met elkaar in de praktijk gaat oefenen."

Het Waterschap gaat ook met de tijd mee. De instantie test namelijk een speciale app tijdens de oefening: "We gaan real-time de informatie verwerken", legt Pieper uit. "Vroeger moest het eerst allemaal netjes worden opgeschreven. Daarna werd het nog een keer extra gecontroleerd en dan belandde het pas op het juiste bureau. Soms zat daar wel twee uur tussen. Nu kunnen we binnen een minuut handelen."

Update 16:00
Het waterschap spreekt van een geslaagde oefening. Positief hoogetepunt was de inzet van de gele klikbakens. Zij werden voor het eerst gebruikt en getest en gebleken is dat het een snellere en beter werkbare techniek is dan het inzetten van zandzakken.

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...