gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwembadkeuze in Bocholt: wachten, maar wél verkiezingsthema

b0d70728db210e804ccad4e7430dfb55.jpg

In het hart van de Bocholtse politiek is gisteren opnieuw gediscussieerd over de toekomst van het Bocholter zwemaanbod: moet er een nieuw overdekt zwembad komen, een extra buitenbad bij Bahia, of zelfs een Aasee-bad?

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Net als eerder in de gemeenteraad was de tendens duidelijk. ‘Verenigings- en schoolsport gaan voor’, benadrukte CDU-fractievoorzitter Gisbert Bresser, die erop wees dat dit alleen gegarandeerd kan worden met een het hele jaar door geopend overdekt zwembad.

De stadsbestuur temperde de urgentie van de discussie door te stellen dat het Fildekenbad op korte termijn niet zal sluiten. “We kunnen ons nog tijd laten”, aldus de mededeling. Eerst moet bovendien een inrichtingsplan voor de terreinen Hünting en Bahia worden afgewacht, wat naar verwachting medio volgend jaar gereed zal zijn.

Toch speelt het thema nu al een belangrijke rol bij de gemeenteraads- en burgemeestersverkiezingen aankomende zondag. Met name de SPD en hun kandidaat Christiaan Mangen maken zich sterk voor een forse uitbreiding van Bahia.

Dat zwembad trekt jaarlijks meer dan 600.000 bezoekers uit zowel Duitsland als Nederland, waardoor de capaciteit structureel onder druk staat. Volgens Mangen is vooral het aanbod voor jongeren tussen de 14 en 20 jaar ‘niet meer eigentijds’ en zouden verenigingen, zwemlessen en watergym meer ruimte moeten krijgen. Zijn partij pleit daarom voor een uitbreiding van zowel binnen- als buitenbad, inclusief een derde glijbaan.

Daarnaast wil de SPD het zwembad koppelen aan een camping of vakantiepark, om zo toerisme, recreatie en economie in Bocholt verder te versterken. Dit plan concurreert met de plannen voor meer recreatie bij de zwemplas Aasee.
b17fe2e895a2ebf6115b4bd703768710.jpg

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.