gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwembad in Vorden 'verkoopt water' voor bouw glijbaan

f7b781d026cbaab5429bab41eb88602c

Al jaren ligt er in Vorden een glijbaan in stukjes te wachten op ravottende en spelende kinderen. Zwembad In de Dennen kreeg de glijbaan in 2019 van het Graaf Ottobad in Zutphen, maar het ontbreekt de stichting aan de zestigduizend euro om de glijbaan te plaatsen.

Redactie REGIO8 |
Om dat geld bij elkaar te krijgen is het zwembad een actie gestart: koop een stukje zwemwater. Via de website kunnen mensen een blokje zwemwater of terras ‘kopen’. "Je kan dat al doen vanaf tien euro", zegt bestuurslid Miriam Jansen bij Omroep Gelderland. Mensen worden niet echt eigenaar van het stukje water, maar het is een creatieve manier van crowdfunding. Het zwembad heeft al een glijbaan, dus waarom zou je een tweede willen? "We zien in de zomer dat de kinderen heel lang in de rij staan”, aldus Jansen. “We hebben de nieuwe glijbaan gekregen en we hopen straks nog meer kinderen en toeristen plezier te doen."

De actie om een blokje zwemwater te kopen loopt al een tijdje, maar het geld is nog niet bijeen. Net iets meer dan de helft is binnen: "Het valt eigenlijk een beetje tegen. Maar ik begrijp ook wel dat mensen en ondernemers iets voorzichtiger zijn in deze tijden." Om het bedrag binnen te halen gaat het zwembad de komende tijd weer actief reclame maken. "En we organiseren in november een wandeltocht."

Werkzaamheden begonnen
Hoewel slechts de helft van het geld nu binnen, is wel al begonnen met de aanleg. Lokale ondernemers hebben hun schouders eronder gezet en zijn sinds oktober bezig. "We zijn nu in de grond bezig", legt Erik Oldenhave uit. "Zo kunnen we straks zorgen voor een goede funderingen en kunnen we de leidingen allemaal goed neerleggen."

Tegenslagen
Hoewel de werkzaamheden net begonnen zijn, zijn er nu al tegenslagen. "We kwamen de fundering van het oude zwembad tegen. Maar gelukkig denken wij allemaal oplossingsgericht. We moeten zorgen dat het goed komt en dat komt het!" Hij bezoekt het zwembad in de zomer regelmatig. "En ja, ik ga ook van de glijbaan, met mijn kinderen", zegt Oldenhave lachend.

Speciaal potje
Het geld dat ze nu tekort komen halen ze uit een speciaal potje. "Maar we moeten dat geld wel terug hebben en we hopen dus dat mensen via de crowdfunding een stukje zwemwater willen kopen", aldus Jansen. Dat kan nog tot 31 maart via ikdoneervoor.nl/zwembadindedennen. Volgend jaar - als het zwemseizoen begint - moeten kinderen van de glijbaan kunnen glijden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

|

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.