gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwembad de Meene in Ruurlo viert vijftigste verjaardag

9d897685134cd1bbc64786a56679d13b

Zwembad de Meene staat dit weekend in het teken van de vijftigste verjaardag. Het hele weekend kunnen mensen gratis een duik nemen in het water, daarnaast is er een feestprogramma bedacht met onder meer ‘Sterren Glijden’ voor bekende inwoners van het Berkellandse dorp.

Jasper Hazelaar |
De grote glijbaan is zaterdagmiddag decor van het spel ‘Sterren Glijden’. Bekende inwoners van het dorp houden dan glijwedstrijden vanaf het metershoge object. “De grote wedstrijdglijbaan is sinds 1987 het paradepaartje van het zwembad, dus het is logisch dat deze een prominente plek in het jubileumprogramma heeft gekregen”, meldt de organisatie. “Naast de glijwedstrijden zijn er rondom de bassins nog diverse andere activiteiten.”

Gedurende het weekend zijn er nog veel andere dingen te doen in en rond het zwembad. Van een feest op zaterdagavond voor genodigden, tot sponsorzwemmen voor een goed doel op zaterdagochtend. Ook is er vrijdag een programma voor basisschoolleerlingen uit het dorp. Met een knipoog meldt het zwembad wel dat dit ten koste gaat van het baantjeszwemmen: “Dat gaat een beetje lastig worden tijdens dit weekend!”

‘Enorm trots’
Alle activiteiten worden gedragen door organisaties en inwoners uit het dorp. “Vijftig jaar geleden is het zwembad gerealiseerd dankzij een gulle bijdrage van inwoners van Ruurlo en haar buitengebied”, schrijft de organisatie. “En nu vijftig jaar later blijkt dat vele mensen nog steeds enorm trots zijn op ‘hun’ zwembad.”

Foto: Zwembad de Meene

Lees meer over:

|

Lees ook

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

JMO-20260610-Donny Warmerdam-SF0001

De Graafschap haalt oude bekende Warmerdam: ‘Blij om weer terug te zijn'

De Graafschap heeft donderdagmiddag de terugkeer van Donny Warmerdam bekendgemaakt. Tussen 2023 en 2025 stond de 24-jarige middenvelder ook onder contract in Doetinchem en speelde hij 82 wedstrijden voor de Superboeren.

f230298c-69d2-46fe-bc9d-e8c6cdf944e8

Fietser met spoed naar ziekenhuis na ongeval in Zeddam

Een fietser is donderdagmiddag met spoed naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een automobiliste in Zeddam. De weg was tijdelijk afgesloten.

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.

440402bb-505e-4e9d-beca-34b3218f0148

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Doetinchem

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen in Doetinchem. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.