gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Crossers drinken niet minder door gestegen bierprijs

2fb2eb2a7f9041ebc9c666113c58668b

De Zwarte Cross staat bekend om de motoren en de gekke stunts maar ook zeker om de gele rakkers. Waar de prijs voor een biertje in 2019 nog op 2,50 euro lag, moeten bezoekers dit jaar 3,10 euro voor een biertje neertellen.

Redactie REGIO8 |
Duur? Ja. Maar ook niet onoverkomelijk. Zo zegt een bezoeker tegen Omroep Gelderland: "Als je niet over de prijzen wil nadenken moet je ook niet naar een festival gaan. Het hoort er nou eenmaal bij. Het is gewoon een gezellig weekend met je vrienden, en verder moet je er niet teveel over nadenken." Veel bezoekers trekken ook de vergelijking met andere festivals: "In principe is alles duurder geworden. Als je naar een ander festival gaat, betaal je zo 3,50 euro of 4 euro voor een biertje. Dus het is hier relatief goedkoop."

Volgens Rens den Hartog, organisatie Zwarte Cross, was een prijsstijging dit jaar niet te voorkomen: "Alles wordt duurder: personeel, materialen, inkoop. Maar wij hebben echt ingezet op de prijs zo laag mogelijk houden. Het is ook het gevoel van wat mag iets kosten, en wat is redelijk voor onze bezoekers. Daar zijn we vanuit gegaan."

'Bier drinken doen we sowieso'
"In België betalen we op Rock Werchter toch al gauw 3,50 euro voor een biertje, dus het valt het zeker mee", laat een Belgische bezoeker weten. "Of het nu veel kost of weinig kost, we hebben toch al een gezamenlijke pot gemaakt en bier drinken doen we sowieso!" Ook een andere vriendengroep lijkt het niet te deren: "We drinken er zéker niet minder om nee. Het wordt wel even krap de rest van het maand, maar het is toch een feest dat je niet wil missen. Het is niet anders."

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.