gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross wil dat 'hufters' thuisblijven

fc21811606547781240e62775832904e

De organisatie van de Zwarte Cross hoopt komend weekend op een editie zonder incidenten. In aanloop naar de opening van het grootste festival van Nederland roept scheidend festivaldirectrice Tante Rikie raddraaiers op om thuis te blijven.

Jasper Hazelaar |
"Een Zwarte Cross met nul asociale incidenten, dat zou ik echt een mooi afscheidscadeau vinden!", aldus Tante Rikie, die dit jaar afscheid neemt als festivaldirectrice, in een bericht van De Feestfabriek. Vanaf donderdag tot zondag zijn ruim 220.000 bezoekers te gast op het festivalterrein in Lichtenvoorde. “Er is telkens een klein groepje hufters verantwoordelijk voor vernieling, discriminatie en (seksueel) overschrijdend gedrag”, schrijft de organisatie. “Daarom nu een oproep voor deze minderheid: zet je kaartje op TicketSwap en blijf thuis!”

Volgens de organisatie gaat het daarbij specifiek om gasten die ‘de boel afbreken, mensen betasten en/of racistisch bejegenen, discrimineren, wildplassen en/of vechten: “Er kan en mag veel op de Zwarte Cross, maar dit gedrag hoort niet thuis op ons gemoedelijke en openminded feest. We kunnen een hele politiemacht optrommelen om van het kleine aantal overtreders af te komen, maar we hebben liever dat de bezoekers elkaar een beetje in de gaten houden en aanspreken op asociaal gedrag.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.

WhatsApp Image 2026-09-06 at 16.38.36

Sportauto vliegt in brand op N18 bij Heelweg

Een sportauto is zondagmiddag in brand gevlogen op de N18 bij Heelweg. De bestuurder merkte tijdens het rijden rook op en wist de auto tijdig te verlaten voordat het voertuig in brand vloog.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.