gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwak De Graafschap verliest van Jong Ajax

1bd286b4668cf6cfcbacf8337fe9accd

Een zeer zwak De Graafschap heeft maandagavond met 2-0 verloren van Jong Ajax. De Doetinchemmers oogden voor de derde wedstrijd op rij ondermaats. Door de nederlaag verzuimen de Doetinchemmers om aansluiting te houden bij Excelsior en FC Volendam.

Hidde Vinkenvleugel | Dean van het Laar |  | Aangepast op
Al in de twaalfde minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Christian Rasmussen, een van de eerste selectiespelers die maandagavond aan de aftrap verscheen, schoot een slecht uitverdedigde bal in de verre hoek achter doelman Joshua Smits. Na de openingstreffer bleven de jonge Amsterdammers druk uitoefenen en kwamen ze er meerdere keren doorheen. Smits wist de Superboeren op de been te houden.

Na twintig minuten kwam De Graafschap beter in de wedstrijd, maar leidde het nog niet tot grote kansen. In de 38ste minuut rolde een voorzet van Ibrahim El Kadiri binnen, maar werd het afgekeurd vanwege hinderlijk buitenspel van Donny Warmerdam.

In de tweede helft kwamen beide ploegen de eerste tien minuten nog niet tot grote kansen. In de 57ste minuut wisselde Jan Vreman twee keer. Philip Brittijn maakte plaats voor Wanya Marcal en Maas Willemsen verving de geblesseerd geraakte Joran Hardeman.

De Graafschap slaagde er daarna ook niet meer in om in de tweede helft in de wedstrijd te komen. Het spel oogde zeer zwak en ook de tweede ballen waren vooral voor Jong Ajax. De thuisploeg kreeg nog enkele grote mogelijkheden maar wist deze niet te verzilveren. De Graafschap wist niet gevaarlijk te worden en tot grote kansen te komen. Een van richting veranderd schot van Rio Hillen en een kansje voor Jesse van der Haar waren de belangrijkste wapenfeiten.

In de allerlaatste seconde van de wedstrijd wist debutant aan Amsterdamse kant, Rayane Bounida, de marge te verdubbelen en De Graafschap de genadeklap te geven, 2-0.

Ondanks de nederlaag blijven de Doetinchemmers wel op een derde plek staan. Wel verliezen ze FC Volendam en Excelsior verder uit het oog. Vrijdag is er kans op revanche, dan komt SC Cambuur van voormalig trainer Henk de Jong op bezoek in Doetinchem.

Lees ook

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.