Ulft, Nederland
Terug

Zoektocht naar Tamandua in volle gang: 'Bel ons direct'

d1d7b11a3fcf34c500158e9a1bb96f8d.jpg

De Tamandua, een Zuid-Amerikaanse boommiereneter, die in de nacht van zondag op maandag ontsnapt is uit hof van Eckberge is nog steeds zoek. Met ongeveer 300 mensen, tientallen speurhonden en een drone met warmtecamera wordt dag en nacht gezocht naar het beestje. Woensdagmiddag leek het zoekteam nog niet eerder zo dichtbij te zijn geweest.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Dat betekent dat we echt sporen hadden die minder dan vier uur oud waren. Hij is ook bij mensen in de tuin gezien, helaas hebben die mensen ons niet gewaarschuwd. Het is voor ons weer een moment om te benadrukken: als je iets ziet, als je iets merkt, bel ons meteen”, zegt bioloog Tim Reimes. “Ook als je twijfelt, dan kunnen we het altijd uitsluiten en dat is voor ons extreem belangrijk, dus het liefst horen wij het zo snel mogelijk.”

Het doet de bioloog goed om te zien hoeveel mensen meehelpen. Toch vraagt de zoektocht veel van de dierentuin. “Dat is echt niet normaal, daar zijn we zo extreem dankbaar voor. We zien elke keer ook weer dezelfde gezichten die meehelpen zoeken. Maar we hebben daarnaast ook vrijwillige speurhondenteams die dag en nacht voor ons klaarstaan”, zegt Reimes. “We hebben een aantal boswachters en jagers uit de buurt die ons met apparatuur ondersteunen. Het wordt enorm gewaardeerd, dat kunnen we niet genoeg uitspreken.”

Een man die toch aan het wandelen was, helpt ook mee met zoeken: “Ik loop wel door. Maar ja, je kunt de bosjes in kijken, je kunt een keer omhoog kijken in een boom. Af en toe een keer stilstaan om te kijken of je iets aparts hoort. Voor de rest volg ik de dingen die door Hof van Eckbergen zijn aangegeven”, aldus de wandelaar.

De bioloog vraagt mensen direct contact op te nemen, bij zicht op het diertje of een spoor hiervan. “We hebben inderdaad sporen gevonden die we vaak zien bij het dier. Dat zijn dingen die gegraven zijn. Het is best wel een zwaar dier van 6 à 7 kilo, dus dat betekent ook dat als hij klimt er best wel wat takken afbreken. Dat zijn ook wel echt grote tekenen, het belangrijkste is dat als mensen een spoor zien, dat zij ons bellen”, aldus Reimes.

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.