gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zo wordt er op straat gekeken naar het reddingsplan voor DRU Industriepark

33213c9faefd16eefd959160f6126653.jpg

Het DRU Industriepark en het besluit om nog één keer een helpende hand te bieden is het onderwerp van gesprek in de gemeente Oude IJsselstreek. In Ulft en Terborg, voormalig gemeente Gendringen en Wisch, lopen de meningen over de DRU en het besluit van de gemeente uiteen.

Bart Sollman | Iep Kruip |  | Aangepast op
“De DRU is een geweldig mooi project, maar er gaat ook geweldig veel geld naartoe", zegt een inwoner. Een ander vindt juist dat het cultuurcomplex behouden moet blijven: “Ik zou het jammer vinden. Er zijn allerlei leuke dingen te doen en om zo’n project zomaar aan de kant te schuiven, dat zou ik jammer vinden.”

Niet iedereen deelt dat enthousiasme. “Er gaat al veel te lang geld naar die onzin”, zegt iemand. “Ze moeten die grond nuttig besteden. Weg met die oude zooi.”

Reddingspakket vol voorwaarden
Het nieuwe reddingsplan voor de DRU bestaat uit een mix van leningen, subsidies en vastgoedtransacties. De gemeente Oude IJsselstreek wil de komende drie jaar ruim één miljoen euro per jaar aan subsidie beschikbaar stellen. Daarnaast koopt de gemeente het zogeheten Ouhrlokaal voor 300.000 euro en verstrekt zij een overbruggingskrediet van 100.000 euro.

De huurschuld over 2024 en 2025, samen ongeveer 1,2 miljoen euro, zou aanvankelijk worden omgezet in een langlopende lening. De gemeenteraad besloot echter via een amendement dat dit bedrag een gewone schuld blijft. Ook moet de stichting achter de DRU onvoorwaardelijk meewerken aan toekomstig onderzoek en een degelijk ondernemingsplan overleggen.

De jaarlijkse subsidie wordt bovendien in twee termijnen uitgekeerd, onder strengere voorwaarden. Als de stichting zich daar niet aan houdt, zal de gemeente moeten nadenken over een mogelijk faillissement.

Angst voor verdwijnen van cultuur
Of het reddingspakket voldoende is om de DRU toekomstbestendig te maken, is onzeker. Onder inwoners leeft de vrees dat het culturele aanbod in de regio anders zal verdwijnen. “Ik maak zelf ook muziek, dus ik ben altijd pro cultuur en het behoud ervan”, vertelt een inwoner.

Een ander sluit zich daarbij aan: “Je kunt daar zo veel doen. Ik vind wel dat het dan geld mag kosten.”

‘Het moet een keer de laatste keer zijn’
Het is niet de eerste keer dat de gemeente de DRU financieel ondersteunt. Inwoners vragen zich af of dit echt de laatste reddingspoging zal zijn: “Dat blijven ze zeggen. Hoe vaak heb je al gehoord dat het de laatste keer zou zijn? Dan moet het ook een keer de laatste keer zijn.”

Toch hopen velen dat het cultuurcomplex nog één kans krijgt. “Ik ben wel echt pro DRU, dus mijn zegen om ze te helpen hebben ze”, zegt een inwoner van de gemeente. “Alles heeft alleen natuurlijk wel een grens, dus blijft het aanhouden en blijft het geen winst maken, dan moet wel een keer de conclusie getrokken worden.”

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.