gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zo wil Oude IJsselstreek de kruising op de Slingerparallel veiliger maken

dcefb84fb6a4959fc3cbc470e9727e16.jpg

De gemeente Oude IJsselstreek heeft de resultaten van de pilot met een landbouwsluis bij de beruchte kruising op de Slingerparallel gepresenteerd. In de pilot werd de St. Lidwinastraat in Etten volledig afgesloten. Verder werd er een landbouwsluis geplaatst op de Oude IJsselweg om de afslaande bewegingen op de kruising te verminderen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Op basis van de resultaten uit de pilot hebben we een aantal conclusies getrokken en collegebesluiten genomen”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “De St. Lidwinastraat in Etten wordt definitief afgesloten met een paaltje. Ook de landbouwsluis op de Oude IJsselweg komt terug. Die plek gaan we nog samen met de gemeente Montferland en Doetinchem bepalen. We willen zorgen dat de gemeenten hier allemaal zo min mogelijk last van hebben”, aldus de Oude IJsselstreekse wethouder.

De manier hoe de proef nu was ingericht zorgde naast een hoop minder verkeer in Etten en op andere wegen in Oude IJsselstreek, wél voor meer verkeer in de buurgemeenten. “Op de Langeboomsestraat in Montferland zijn we van ongeveer 800 naar ongeveer 1300 auto’s per etmaal gegaan. Ook in Doetinchem op de rotonde bij Wijnbergen was meer verkeer”, schetst de wethouder. De weg waar de landbouwsluis lag loopt door de drie gemeentes. “Als we de sluis iets verderop leggen, mogelijk op grond van een andere gemeente, beperken we de overlast.”

Meer aanpassingen
Niet alles van de pilot wordt overgenomen. De voorsorteerstrook op de provinciale weg was ingekort, op deze korte strook moest verkeer elkaar op een onnatuurlijke manier kruisen. Ankersmit: “Verkeer moest azhter elkaar langs kruisen op dat kleine stukje weg, normaal is dat voor elkaar langs. Verkeerskundigen hebben ook gezegd dat dat geen veilige oplossing is. Dat moeten we anders doen, maar dat is aan de provincie.

Veiliger voor de fietser
Dat deze oplossing de weg veiliger maakt voor de fietser is wat Ankersmit betreft zeker: “Er zijn minder afslaande bewegingen en de strook op het midden van de weg wordt een stuk breder. Fietsers en voetgangers kunnen zich hierdoor rustig opstellen om over te steken.” Naast dat de oversteek veel gebruikt wordt door scholieren, is het ook onderdeel van het Pieterpad.

Beste oplossing niet haalbaar
“De meest veilige oplossing is een fietstunnel of een viaduct. Die roep is er ook vanuit het dorp. De maximumsnelheid verlagen is ook een optie. Het probleem is dat dit bij de Provincie ligt. Daar gaan we niet over”, zegt de wethouder. “Dit is denk ik de beste optie die haalbaar is op dit moment. Het wordt in ieder geval veiliger, daar gaat het om.”

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.