gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ziekenhuizen Kleef open voor Nederlanders

837f13825c69352426ab78a3e1484933.jpg

De Duitse ziekenhuizen van zorginstelling Karl-Leisner-Trägergesellschaft in de Kreis Kleef hebben op dit moment nog voldoende intensive care-bedden voor coronapatiënten. Ze staan open voor Nederlandse coronapatiënten, maar laten het besluit over aan de regeringen.

Tim Rondeel |
"In principe bieden de ziekenhuizen Karl-Leisner-Trägergesellschaft altijd hun hulp aan, maar de focus ligt natuurlijk op de 'eigen' zorg in Kleef", zegt een woordvoerder van de ziekenhuizen tegen de Duitse streekomroep Antenne Niederrhein. "Er waren enkele aanvragen, maar we hebben momenteel geen patiënt uit Nederland die we hier behandelen." Of de Duitse ziekenhuizen daadwerkelijk Nederlandse coronapatiënten gaan opvangen is nog de vraag: "Of dit haalbaar is moet van geval tot geval bekeken worden. In het algemeen moet een dergelijk besluit door de regeringen worden genomen."

Hoewel er op dit moment nog voldoende capaciteit is in de ziekenhuizen vlak over de grens, houden ze ook een slag om de arm. "De corona-aantallen nemen toe en daarnaast zijn er seizoensgebonden infecties", aldus de woordvoerder. "Bovendien is er ook veel ziekteverzuim van het personeel." Uit een navraag van Antenne Niederrhein blijkt dat de reguliere operaties vooralsnog zoals gepland verlopen.

Nog geen Nederlanders in Duitsland
Het Nederlandse Ministerie van Volksgezondheid laat weten dat er op dit moment geen coronapatiënten naar Duitsland worden overgeplaatst. "Vorig jaar is er een overeenkomst getekend tussen toenmalig minister Tamara van Ark en minister Karl-Jozef Laumann van Noordrijn-Westfalen", aldus een woordvoerder van het ministerie. "Hierin staat dat partijen elkaar helpen, wanneer er tegen de grenzen wordt aangelopen voor het leveren van goede IC-zorg."

'Helaas is de situatie verslechterd'
"Een belangrijke randvoorwaarde voor deze afspraak is dat de situatie in het eigen land het toelaat om patiënten over te nemen. Helaas is de situatie in Duitsland in korte tijd sterk verslechterd." Volgens het ministerie heeft Duitsland daarom laten weten tijdelijk geen Nederlandse patiënten te kunnen overnemen. "We blijven in nauw contact met Duitsland om de mogelijkheden te bespreken voor wanneer de situatie dit wél toelaat."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.