gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zieke kinderen genieten van ontmoeting met De Graafschap-spelers

14fca7893ff20b391ef12eedca693c69.jpg

Bijna zestig kinderen waren dinsdag te gast bij De Graafschap op stadion De Vijverberg in Doetinchem. Het Slingeland Ziekenhuis had een aantal jonge patiënten uitgenodigd voor de dag, met als hoogtepunt een ontmoeting met de spelers.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |
“De kinderen zijn eerst even wat zenuwachtig, maar alles gaat heel laagdrempelig”, vertelt Veronie Gebbinck van het Slingeland Ziekenhuis, als organisator betroken bij de dag. “Hierdoor zijn ze comfortabel en durven ze alles te vragen, ze stellen ook hele leuke vragen.” Het ging volgens linksback Alexander Büttner alle kanten op: “Of we wel eens rood hebben gekregen, wie ons idool is, met wie we een dagje zouden willen ruilen, dat soort vragen werden er gesteld”, somt Büttner op. “Je kunt zien dat de kinderen allemaal hun best hebben gedaan. Als je ook ziet hoe blij ze zijn dat wij hier zijn, dat geeft veel voldoening.”

De jonge astmapatiënt Jidde bracht zijn broertje Mitz mee naar De Vijverberg. De jonge broers genoten met volle teugen. “Ik ben vaak bij het Slingeland Ziekenhuis en in de brief stond dat ik een familielid, vriendje of vriendinnetje mee mocht meenemen en dat is mijn broertje geworden.”, vertelt de enthousiaste Jidde. Mitz twijfelde geen moment en ging even enthousiast mee met zijn grote broer: “Ik vind het een hele leuke dag, want ik hou ook heel erg van voetbal. Ik vind het ook heel leuk en fijn dat Jidde mij als broertje heeft uitgekozen dat ik mee mag.”

Twee keer per jaar
Sinds 2020 organiseren het Slingeland en De Graafschap in ieder geval twee keer per jaar samen een activiteit, zo was een deel van de selectie een aantal maanden geleden nog in het ziekenhuis op bezoek. “Dit soort dagen zijn heel erg belangrijk voor kinderen die normaal gesproken moeilijk naar het stadion kunnen komen vanwege hun aandoening”, benadrukt Gebbinck. “Alle kinderen zijn gekomen die uitgenodigd zijn, dus dat laat wel zien hoe belangrijk de kinderen en ouders dit vinden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.