gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zieke kinderen genieten van ontmoeting met De Graafschap-spelers

14fca7893ff20b391ef12eedca693c69.jpg

Bijna zestig kinderen waren dinsdag te gast bij De Graafschap op stadion De Vijverberg in Doetinchem. Het Slingeland Ziekenhuis had een aantal jonge patiënten uitgenodigd voor de dag, met als hoogtepunt een ontmoeting met de spelers.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |
“De kinderen zijn eerst even wat zenuwachtig, maar alles gaat heel laagdrempelig”, vertelt Veronie Gebbinck van het Slingeland Ziekenhuis, als organisator betroken bij de dag. “Hierdoor zijn ze comfortabel en durven ze alles te vragen, ze stellen ook hele leuke vragen.” Het ging volgens linksback Alexander Büttner alle kanten op: “Of we wel eens rood hebben gekregen, wie ons idool is, met wie we een dagje zouden willen ruilen, dat soort vragen werden er gesteld”, somt Büttner op. “Je kunt zien dat de kinderen allemaal hun best hebben gedaan. Als je ook ziet hoe blij ze zijn dat wij hier zijn, dat geeft veel voldoening.”

De jonge astmapatiënt Jidde bracht zijn broertje Mitz mee naar De Vijverberg. De jonge broers genoten met volle teugen. “Ik ben vaak bij het Slingeland Ziekenhuis en in de brief stond dat ik een familielid, vriendje of vriendinnetje mee mocht meenemen en dat is mijn broertje geworden.”, vertelt de enthousiaste Jidde. Mitz twijfelde geen moment en ging even enthousiast mee met zijn grote broer: “Ik vind het een hele leuke dag, want ik hou ook heel erg van voetbal. Ik vind het ook heel leuk en fijn dat Jidde mij als broertje heeft uitgekozen dat ik mee mag.”

Twee keer per jaar
Sinds 2020 organiseren het Slingeland en De Graafschap in ieder geval twee keer per jaar samen een activiteit, zo was een deel van de selectie een aantal maanden geleden nog in het ziekenhuis op bezoek. “Dit soort dagen zijn heel erg belangrijk voor kinderen die normaal gesproken moeilijk naar het stadion kunnen komen vanwege hun aandoening”, benadrukt Gebbinck. “Alle kinderen zijn gekomen die uitgenodigd zijn, dus dat laat wel zien hoe belangrijk de kinderen en ouders dit vinden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.