gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zieke kinderen genieten van ontmoeting met De Graafschap-spelers

14fca7893ff20b391ef12eedca693c69.jpg

Bijna zestig kinderen waren dinsdag te gast bij De Graafschap op stadion De Vijverberg in Doetinchem. Het Slingeland Ziekenhuis had een aantal jonge patiënten uitgenodigd voor de dag, met als hoogtepunt een ontmoeting met de spelers.

Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |
“De kinderen zijn eerst even wat zenuwachtig, maar alles gaat heel laagdrempelig”, vertelt Veronie Gebbinck van het Slingeland Ziekenhuis, als organisator betroken bij de dag. “Hierdoor zijn ze comfortabel en durven ze alles te vragen, ze stellen ook hele leuke vragen.” Het ging volgens linksback Alexander Büttner alle kanten op: “Of we wel eens rood hebben gekregen, wie ons idool is, met wie we een dagje zouden willen ruilen, dat soort vragen werden er gesteld”, somt Büttner op. “Je kunt zien dat de kinderen allemaal hun best hebben gedaan. Als je ook ziet hoe blij ze zijn dat wij hier zijn, dat geeft veel voldoening.”

De jonge astmapatiënt Jidde bracht zijn broertje Mitz mee naar De Vijverberg. De jonge broers genoten met volle teugen. “Ik ben vaak bij het Slingeland Ziekenhuis en in de brief stond dat ik een familielid, vriendje of vriendinnetje mee mocht meenemen en dat is mijn broertje geworden.”, vertelt de enthousiaste Jidde. Mitz twijfelde geen moment en ging even enthousiast mee met zijn grote broer: “Ik vind het een hele leuke dag, want ik hou ook heel erg van voetbal. Ik vind het ook heel leuk en fijn dat Jidde mij als broertje heeft uitgekozen dat ik mee mag.”

Twee keer per jaar
Sinds 2020 organiseren het Slingeland en De Graafschap in ieder geval twee keer per jaar samen een activiteit, zo was een deel van de selectie een aantal maanden geleden nog in het ziekenhuis op bezoek. “Dit soort dagen zijn heel erg belangrijk voor kinderen die normaal gesproken moeilijk naar het stadion kunnen komen vanwege hun aandoening”, benadrukt Gebbinck. “Alle kinderen zijn gekomen die uitgenodigd zijn, dus dat laat wel zien hoe belangrijk de kinderen en ouders dit vinden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.