gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeventien inschrijvers willen coffeeshop starten in Doetinchem

395d0ba491bddc74b3290c9c49a33795

Zeventien kandidaten hebben zich gemeld om een nieuwe coffeeshop te beginnen in Doetinchem. De nieuwe wietwinkel kan, als de aanvraag voorspoedig verloopt, in het najaar de deuren openen.

Jasper Hazelaar |
Gegadigden konden zich sinds eind januari melden bij de gemeente, nu volgt een verdere schifting van de aanmelders. “Op dit moment wordt onderzocht of de inschrijvingen op tijd en juist zijn gebeurd en of zij voldoen aan de voorwaarden voor deelname aan loting”, laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Zijn er meerdere gegadigden die aan alle voorwaarden voldoen dan vindt er een loting plaats.” Deze loting, onder toezicht van een notaris, moet voor 8 april plaatsvinden.

Vanuit die trekking ontstaat een rangorde van aanvragers. Degene die bovenaan de lijst staat, gaat als eerste de aanvraagprocedure in. Een van de inschrijvers op de vergunning is de voormalig eigenaar van ’t Rotterdammertje aan de Varsseveldseweg. Hij hoopt een nieuwe coffeeshop te kunnen openen in een pand aan De Veemarkt.

Minder aanvragers
Bij de vorige inschrijving voor een coffeeshop, in 2019, hadden zich in totaal 22 mensen gemeld. Toen ging de vergunning uiteindelijk naar Diamond. Deze wietzaak aan de Dr. Huber Noodtstraat bij het centrum is op dit moment de enige in de gemeente. Burgemeester Mark Boumans wil een extra coffeeshop toestaan vanwege een toename in de straathandel.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.