gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeventien inschrijvers willen coffeeshop starten in Doetinchem

395d0ba491bddc74b3290c9c49a33795

Zeventien kandidaten hebben zich gemeld om een nieuwe coffeeshop te beginnen in Doetinchem. De nieuwe wietwinkel kan, als de aanvraag voorspoedig verloopt, in het najaar de deuren openen.

Jasper Hazelaar |
Gegadigden konden zich sinds eind januari melden bij de gemeente, nu volgt een verdere schifting van de aanmelders. “Op dit moment wordt onderzocht of de inschrijvingen op tijd en juist zijn gebeurd en of zij voldoen aan de voorwaarden voor deelname aan loting”, laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Zijn er meerdere gegadigden die aan alle voorwaarden voldoen dan vindt er een loting plaats.” Deze loting, onder toezicht van een notaris, moet voor 8 april plaatsvinden.

Vanuit die trekking ontstaat een rangorde van aanvragers. Degene die bovenaan de lijst staat, gaat als eerste de aanvraagprocedure in. Een van de inschrijvers op de vergunning is de voormalig eigenaar van ’t Rotterdammertje aan de Varsseveldseweg. Hij hoopt een nieuwe coffeeshop te kunnen openen in een pand aan De Veemarkt.

Minder aanvragers
Bij de vorige inschrijving voor een coffeeshop, in 2019, hadden zich in totaal 22 mensen gemeld. Toen ging de vergunning uiteindelijk naar Diamond. Deze wietzaak aan de Dr. Huber Noodtstraat bij het centrum is op dit moment de enige in de gemeente. Burgemeester Mark Boumans wil een extra coffeeshop toestaan vanwege een toename in de straathandel.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.