gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeventien inschrijvers willen coffeeshop starten in Doetinchem

395d0ba491bddc74b3290c9c49a33795

Zeventien kandidaten hebben zich gemeld om een nieuwe coffeeshop te beginnen in Doetinchem. De nieuwe wietwinkel kan, als de aanvraag voorspoedig verloopt, in het najaar de deuren openen.

Jasper Hazelaar |
Gegadigden konden zich sinds eind januari melden bij de gemeente, nu volgt een verdere schifting van de aanmelders. “Op dit moment wordt onderzocht of de inschrijvingen op tijd en juist zijn gebeurd en of zij voldoen aan de voorwaarden voor deelname aan loting”, laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Zijn er meerdere gegadigden die aan alle voorwaarden voldoen dan vindt er een loting plaats.” Deze loting, onder toezicht van een notaris, moet voor 8 april plaatsvinden.

Vanuit die trekking ontstaat een rangorde van aanvragers. Degene die bovenaan de lijst staat, gaat als eerste de aanvraagprocedure in. Een van de inschrijvers op de vergunning is de voormalig eigenaar van ’t Rotterdammertje aan de Varsseveldseweg. Hij hoopt een nieuwe coffeeshop te kunnen openen in een pand aan De Veemarkt.

Minder aanvragers
Bij de vorige inschrijving voor een coffeeshop, in 2019, hadden zich in totaal 22 mensen gemeld. Toen ging de vergunning uiteindelijk naar Diamond. Deze wietzaak aan de Dr. Huber Noodtstraat bij het centrum is op dit moment de enige in de gemeente. Burgemeester Mark Boumans wil een extra coffeeshop toestaan vanwege een toename in de straathandel.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.