gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zestig Achterhoekse basisscholen strijden tegen lerarentekort

b5ff5f1149d371931d71244f712b83c9

Om aandacht te vragen voor het groeiende lerarentekort op Achterhoekse basisscholen gooiden zestig scholen dinsdag de deuren open. Het doel van de openscholendag is om mensen enthousiast te maken voor het beroep, want zonder ingrijpen stevent de regio af om een tekort van meer dan zestig leerkrachten.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Wij willen heel graag laten zien hoe mooi het werken met kinderen is", vertelt Anne-Marie Haanstra, directeur-bestuurder van Iselinge Hogeschool. "Als leerkracht lever je elke dag een bijdrage aan de toekomst van deze regio." Op basisschool 't Prisma in Doetinchem, waar burgemeester Mark Boumans de dag opende, worden ze regelmatig geconfronteerd met het tekort. Leerkracht op 't Prisma, Esther Tempels vertelt: "Als iemand ziek is en je een vraagt vanuit Personeelscluster Oost Nederland (PON) een invaller aan, dan is er heel vaak niemand." Als gevolg hiervan worden klassen verdeeld of worden er studenten voor de klas gezet. "Dat is natuurlijk wat je het minst graag wil", aldus Tempels. De Achterhoek komt momenteel zo'n veertig full-time leerkrachten tekort. Volgens Haanstra zal dit de komende jaren oplopen tot zo'n zestig leerkrachten.

Om het vak interessanter te maken, moeten de lonen omhoog en moet de werkdruk omlaag, zo geven leraren aan. "Je moet gaan kijken wat de arbeidsvoorwaarden voor leerkrachten zijn", vertelt Tempels. "Misschien moeten wij ook wel gaan kijken of het onderwijs op de goede manier wordt vormgegeven." Bij Iselinge hopen ze ondertussen dat de openscholendag nieuwe aanmeldingen oplevert. "Er zijn zo veel mogelijkheden om voor de klas te komen. Het is niet alleen een vierjarige bachelor opleiding, er zijn ook maatwerk- en zij-instromingstrajecten", aldus Haanstra.

Enthousiasme van kinderen
De Achterhoekse Hogeschool Iselinge, waar de opleiding tot basisschoolleraar kan worden gevolgd, organiseerde de dag samen met de basisscholen. Studente Maureen Derksen is daarbij een sprekend voorbeeld, zij geniet elke dag van het voor de klas staan. "Het enthousiasme van de kinderen en het feit dat je ze wat kan bijleren, dat het kwartje valt, dat is wat heel erg leuk is."

Foto: REGIO8

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.