gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zelhemse geniet van Olympische Winterspelen

82a25e11c4e03a8a6a141e8d4a362766
Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Toen ik mijn eerste run had gedaan, stond ik zesde en dacht ik: 'oh ik doe werkelijk mee'", aldus Peperkamp vanaf haar hotelkamer. Na de tweede run zakte ze terug naar de dertiende plek, waardoor ze één plaats tekort kwam voor de finale. "Ik verknalde mijn tweede rail, waardoor ik mijn run verkloot had", zegt de Zelhemse. "Maar op naar de volgende wedstrijd dan maar." Maandag komt ze in actie op de Big Air. Hier moet ze proberen met één sprong zoveel mogelijk punten te halen. Als ze de finale haalt, komt ze dinsdag weer in actie. "Als ik de top achttien kan halen ben ik superblij", laat de Zelhemse weten. Ondanks dat haar trainer denkt dat ze de finale zeker kan halen, gaat Peperkamp er zonder verwachtingen in: "Als ik een finaleplek haal, is dat natuurlijk echt een bonus."

De Achterhoekse geeft aan dat ze vooral ervaring op wil doen voor over vier jaar, als de Winterspelen in Italië worden gehouden. "Ik ga er eigenlijk alleen maar heen om twee runs te landen, om plezier te hebben en om heel veel te leren", blikt de jonge snowboardster vooruit. "En zéker om een goede indruk te krijgen voor over vier jaar, zodat ik dan misschien wel een podium kan behalen." Na dinsdag vliegt ze snel terug naar Nederland om zich voor te bereiden op de hervatting van de World Cup, waar ze met een huidige tweede plaats nog volop mee doet om de prijzen.

Geen Chinese muur
De Zelhemse geniet van de sfeer tijdens de Spelen, ondanks dat ze vooral de binnenkant van het Olympische dorp ziet. "Van buitenaf is het eigenlijk erg opgeblazen", reageert Peperkamp op de vooroordelen die er zijn over de beperkingen in China. "Het is super goed geregeld, alles loopt heel soepel en de Chinezen zijn volgens mij best wel meedenkend. Maar je kan niet naar de Chinese Muur, terwijl dat heel dichtbij is. Je bent wel beperkt tot het dorp, dus na een paar dagen ben je daar ook uitgekeken."

Support vanuit de Achterhoek
Hoewel ze ver weg zit van de Achterhoek, voelt ze de steun van haar vrienden en familie tijdens de Spelen. "Ik merk dat heel veel mensen van wie ik het niet had verwacht vroeg opstaan, daar krijg ik hele leuke berichten van. Dat vind ik echt heel lief", laat de zeventienjarige weten. "Ik krijg ook leuke tekeningen doorgestuurd die allemaal kleine meisje maken. Het is echt superleuk om dat allemaal binnen te krijgen, dus de support heb ik hier zeker wel."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Red Bull

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.