gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zelhemmers hopen wens Aalderink te verwezenlijken op plek opgegraven Lancaster

bfb87f444bbea009e313509b282c6ec0

Als het Bert Schieven, Jan Wolsink en Gerrie Evers uit Zelhem ligt, komt er nog dit jaar een monument voor de zes omgekomen inzittenden van de Lancaster bommenwerper ED470 in hun dorp. Het plan werd eerder al geopperd door wijlen Henk Aalderink (voormalig burgemeester Bronckhorst, red.) en lijkt nu werkelijkheid te worden.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"De achterliggende gedachte is altijd 'opdat wij niet vergeten' en we zijn van mening dat het een beetje achterblijft op dit moment" aldus een van de initiatiefnemers, Gerrie Evers. "We willen dat weer oppakken. Het is ook om de Zelhemmers bewust te maken wat er tachtig jaar geleden gebeurd is, vandaar ook deze speciale actie." Op de plek waar de Lancaster op 23 september 1944 neerstortte, aan de Hummeloseweg, willen de mannen een 'passend' monument plaatsen, inclusief gedenkplaat met informatie over het vliegtuig en de omgekomen bemanning. “Wat die mannen voor ons hebben betekend en voor onze vrijheid hebben geknokt, dat mogen wij nooit vergeten”, zegt Evers.

Volgens de Zelhemmer is ook Bronckhorst akkoord als het gaat om de realisatie van het monument. "De gemeente heeft toegezegd dat ze dit belangrijk vinden, ook met het oog op de toekomst, naar de jeugd toe." Ook niet zo gek, want een van de grote voorstanders van het monument was in 2013 al voormalig burgemeester Henk Aalderink. “Helaas is het door zijn overlijden niet eerder van gekomen, maar beter laat dan nooit”, aldus Evers, die aangeeft dat het wel bijzonder is om het werk van de geliefde burgemeester voort te zetten. “Hij was ook de grootste initiator om het vliegtuig te bergen, en dat is hem gelukt.”

Vergunningen
Omdat het monument aan een provinciale weg komt te staan, moet ook de provincie akkoord gaan en een vergunning afgeven. Dit lijkt volgens de Zelhemmer de goede kant op te gaan. ”We hebben een mondelinge toezegging en we wachten nu op de formele toezegging”, aldus Evers. Om de initiatiefnemers te helpen met de vergunningen is Vitale Kern Zelhem ingeschakeld, de vergunningen worden via die stichting aangevraagd.

Heel Zelhem doet mee
Om de kosten te dekken voor het monument willen de initiatiefnemer de Zelhemse ondernemers bij het monument betrekken. Voor het onderhoud van het monument willen ze de samenwerking zoeken met het Zelhemse onderwijs. “Door allemaal lokale partijen te betrekken willen we zorgen dat het Zelhem breed gedragen wordt", sluit Evers af.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.