Ulft, Nederland
Terug

Zeddam op poleposition voor EK veldrijden 2026

b9d59054a47d5f5b3f03a383d08db8d6.jpg

Als het aan de Nederlandse wielerunie, Achterhoek in Beweging én de gemeenteraad van Montferland ligt, vindt het Europees Kampioenschap veldrijden in 2026 in Zeddam plaats. De gemeente moet wel snel met duidelijkheid komen, anders vaart deze kans voorbij.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"We hebben afgesproken dat we ons voor de organisatie nu alleen op Montferland focussen”, zei Wim Nuyts van Golazo Events tijdens het raadsberaad van dinsdagavond. Het evenementenbureau is één van de partijen die de organisatie van het EK op zich moet gaan nemen. De andere partijen zijn Achterhoek in Beweging, de KNWU en de UEC (Europese Wielerunie). Montferland ligt momenteel dus op poleposition voor de organisatie van het evenement. Eerder deden ze al een poging, maar werd dit bid teruggetrokken. Na een motie van de raad op 1 februari, die unaniem voor organisatie van het EK is, heeft het college een nieuw bid ingediend. Dit werd dinsdagavond gepresenteerd.

Er zijn nu een aantal randvoorwaarden geschetst voor het organiseren van het sportkampioenschap. Zo geeft Montferland aan alleen gastheer te willen zijn, ze willen geen organisator worden. De gemeente wil ook een bijdrage van maximaal 150.000 euro doen in de vorm van subsidies. Omdat dit buiten de normale subsidiepotjes valt, moet de raad hierover beslissen. Naast de subsidie wil de gemeente ook ambtelijk gezien meedenken en ondersteunen waar nodig. Met de Provincie Gelderland is er overleg over een financiële bijdrage van 220.000 euro. De VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Nederland) ziet op het gebied van veiligheid ook geen knelpunten.

Achterhoek breed gedragen
De organisatie van het EK Veldrijden in Zeddam wordt Achterhoek breed gedragen. Achterhoek in Beweging is dan ook één van de initiatiefnemers. Als het evenement doorgaat, dragen de overige acht aangesloten gemeenten elk 10.000 euro bij aan de organisatie. “Maar dat is nog geen concrete toezegging, de gemeenten geven aan dat Montferland eerst moet besluiten of ze dit evenement als gastgemeente willen hebben. Dit geldt ook voor de bijdrage van de provincie. Er is overal wel positief gereageerd op het plan”, aldus Pascal Kamperman van Achterhoek in Beweging.

Raad unaniem
De reacties vanuit de raadsleden waren alleen positief. De raad is nog steeds unaniem voor het organiseren van het EK. “We moeten er gewoon voor gaan”, zei Freddy van Dijken van D66. Dat vat de tendens goed samen. Er moet echter snel een besluit worden genomen, de deadline ligt namelijk op 16 mei. De raad wil tijdens de raadsvergadering van donderdag 11 april een klap geven op de kwestie. Alle seinen staan op groen voor de organisatie. Het lijkt er dan ook op dat Zeddam zich op kan maken voor een Europees Kampioenschap.

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.