gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Xava moet oude tijden doen herleven in Doetinchem

25816df0351bfc9e2a06f1c1f844db0a

Het centrum van Doetinchem krijgt er een nieuwe uitgaansgelegenheid bij. Horecaondernemer Pascal van der Beek opent de 25-plus club Xava, in het voormalige pand van Bar & Bistro Jules in de Grutstraat. Dit doet hij onder andere om de drukte bij zijn andere clubs in de straat te verminderen.

Bart Sollman |
“Sequoia blijft een beetje de ‘place to be’ van Doetinchem en we merken gewoon dat we niet alle mensen naar binnen kunnen krijgen”, schets ondernemer Van der Beek. “Maar ook dat er een flinke doelgroep binnenkomt waarvan ik de opmerking krijg: ’wat zijn ze jong’, ondanks dat het echt twintig plus is.” Elk weekend merkt Van der Beek dat er bij een grote doelgroep dan ook vraag is naar een nieuwe uitgaanslocatie. Toen er een pand in de Grutstraat vrijkwam twijfelde hij geen moment en pakte de kans om een locatie te creëren waar de 25-plussers een feestje kunnen maken met een DJ, zoals de ondernemer schetst. “Dat kan nu ook echt wel in Doetinchem maar is dan wel vaak in een restaurant”, aldus de clubeigenaar.

Het Binnenstadbedrijf Doetinchem is blij dat het leegstaande pand snel weer een nieuwe invulling heeft gekregen. “Ik vind het een hele fijne aanvulling op wat we allemaal al hebben”, aldus Henk Jan Tannemaat, centrummanager van Doetinchem. “In de Grutstraat hebben wij een fantastische horecastraat, die bovenregionaal bekend en goed gevuld is, maar ik denk dat dit een mooie aanvulling is met name voor de doelgroep boven de 25.”

Oude tijden herleven
Met de komst van Xava zitten er nu meerdere uitgaansgelegenheden naast en tegenover elkaar in de Grutstraat. Hiermee wil de ondernemer oude tijden laten herleven: “Een beetje zoals de oude discotheken van vroeger, dat je een middenplein hebt en dat je dan gaat kijken naar welke zaal gaan we, waar heb ik zin in en waar zit mijn doelgroep en welke muzieksoort.”

Versterking voor heel Doetinchem
De directeur van het Binnenstadbedrijf, Tannemaat, denkt dat de komst van de nieuwe uitgaansgelegenheid niet alleen de hele straat kan versterken, maar de hele stad: “Met name de Grutstraat heeft Doetinchem wel op de kaart gezet.” Van der Beek heeft nu bijna een monopolie in Doetinchem wat betreft clubs. Hij bezit naast Xava ook Sequoia, Pianobar en 22-24. Met zijn nieuwste aanwinst hoopt hij alle leeftijdscategorieën gedekt te hebben.

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.