gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op plek voormalig zwembad De Hoevert in Didam

313aa6f55040f0f4fa0805b8785dbaa2.jpg

De locatie waar zwembad De Hoevert in Didam stond, wordt ontwikkeld tot woningbouwlocatie. De gemeente Montferland gaat daarvoor samenwerken met woningstichting Plavei.

Charlotte van de Kant |
Het bouwen van woningen bij het voormalige zwembad De Hoevert is onderdeel van de visie voor de Kerkstraat. Daarin staat beschreven hoe drie gebieden worden herontwikkeld. Onder andere de voormalige locatie van De Hoevert, de Aldi en het kantoor van Plavei worden aanpakt. Van deze locaties is alleen De Hoevert al klaar voor de herontwikkeling, daarom is ervoor gekozen om nu hiermee te starten om onnodige vertraging te voorkomen. Alle drie de locaties krijgen nu een apart traject.

Op de locatie van De Hoevert komen, afhankelijk van het woningtype, veertien tot twintig woningen met een tuin en één tot twee woonlagen met een kap. Daarbij zullen er tien tot zestien appartementen met drie lagen en een plat dak gerealiseerd worden. In totaal dus 24 tot 36 woningen. Plavei zal daarbij het stedenbouwkundige plan uitwerken, dat moet aansluiten bij de visie die de gemeenteraad in december 2021 heeft vastgesteld.

'Didam-arrest'
Bij het verkopen van de grond van het voormalige zwembad is het zogenoemde 'Didam-arrest' van toepassing. De gemeente mag de grond niet zonder goede onderbouwing één-op-één verkopen. Andere partijen moeten ook de kans krijgen om mee te dingen. Volgens de gemeente is dat gebeurd en is Plavei in deze situatie de enige serieuze gegadigde die aan de voorwaarden voldoet. Wanneer er met de bouw gestart wordt, is nog niet bekend.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.