gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op plek voormalig zwembad De Hoevert in Didam

313aa6f55040f0f4fa0805b8785dbaa2

De locatie waar zwembad De Hoevert in Didam stond, wordt ontwikkeld tot woningbouwlocatie. De gemeente Montferland gaat daarvoor samenwerken met woningstichting Plavei.

Charlotte van de Kant |
Het bouwen van woningen bij het voormalige zwembad De Hoevert is onderdeel van de visie voor de Kerkstraat. Daarin staat beschreven hoe drie gebieden worden herontwikkeld. Onder andere de voormalige locatie van De Hoevert, de Aldi en het kantoor van Plavei worden aanpakt. Van deze locaties is alleen De Hoevert al klaar voor de herontwikkeling, daarom is ervoor gekozen om nu hiermee te starten om onnodige vertraging te voorkomen. Alle drie de locaties krijgen nu een apart traject.

Op de locatie van De Hoevert komen, afhankelijk van het woningtype, veertien tot twintig woningen met een tuin en één tot twee woonlagen met een kap. Daarbij zullen er tien tot zestien appartementen met drie lagen en een plat dak gerealiseerd worden. In totaal dus 24 tot 36 woningen. Plavei zal daarbij het stedenbouwkundige plan uitwerken, dat moet aansluiten bij de visie die de gemeenteraad in december 2021 heeft vastgesteld.

'Didam-arrest'
Bij het verkopen van de grond van het voormalige zwembad is het zogenoemde 'Didam-arrest' van toepassing. De gemeente mag de grond niet zonder goede onderbouwing één-op-één verkopen. Andere partijen moeten ook de kans krijgen om mee te dingen. Volgens de gemeente is dat gebeurd en is Plavei in deze situatie de enige serieuze gegadigde die aan de voorwaarden voldoet. Wanneer er met de bouw gestart wordt, is nog niet bekend.

Foto: REGIO8

Lees ook

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.

Sport_ID00

Kinderen ontdekken bijzondere sporten tijdens herfstvakantie in Doetinchem

Een salto maken, over obstakels springen of een rondje rijden op een bijzondere fiets. Tijdens de herfstvakantie hoeven kinderen in Doetinchem zich niet te vervelen. Sport-ID organiseert verschillende sportieve activiteiten waarbij plezier vooropstaat, maar waarmee kinderen ook kennis kunnen maken met sporten die ze misschien nog nooit hebben geprobeerd.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 13.17.40

Meerdere Achterhoekse websites uit voorzorg offline na beveiligingslek

Verschillende Achterhoekse gemeenten, instanties en bedrijven hebben hun websites uit voorzorg offline gehaald in verband met grote lekken in programmeertaal PHP. Het gaat om webpagina's waarop overheidsinformatie wordt gepubliceerd en vergaderingen te volgen zijn. De site van REGIO8 ligt er vanaf 14.30 uur uit.

04 Politie0

UPDATE | vermist 15-jarige meisje uit Didam in goede gezondheid aangetroffen

Het vermiste 15-jarige meisje uit Didam is in goede gezondheid aangetroffen. Het meisje vertrok maandag 19 oktober rond 16.00 uur vanuit Didam. In welke richting ze vertrok is niet duidelijk.