gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op plek voormalig zwembad De Hoevert in Didam

313aa6f55040f0f4fa0805b8785dbaa2.jpg

De locatie waar zwembad De Hoevert in Didam stond, wordt ontwikkeld tot woningbouwlocatie. De gemeente Montferland gaat daarvoor samenwerken met woningstichting Plavei.

Charlotte van de Kant |
Het bouwen van woningen bij het voormalige zwembad De Hoevert is onderdeel van de visie voor de Kerkstraat. Daarin staat beschreven hoe drie gebieden worden herontwikkeld. Onder andere de voormalige locatie van De Hoevert, de Aldi en het kantoor van Plavei worden aanpakt. Van deze locaties is alleen De Hoevert al klaar voor de herontwikkeling, daarom is ervoor gekozen om nu hiermee te starten om onnodige vertraging te voorkomen. Alle drie de locaties krijgen nu een apart traject.

Op de locatie van De Hoevert komen, afhankelijk van het woningtype, veertien tot twintig woningen met een tuin en één tot twee woonlagen met een kap. Daarbij zullen er tien tot zestien appartementen met drie lagen en een plat dak gerealiseerd worden. In totaal dus 24 tot 36 woningen. Plavei zal daarbij het stedenbouwkundige plan uitwerken, dat moet aansluiten bij de visie die de gemeenteraad in december 2021 heeft vastgesteld.

'Didam-arrest'
Bij het verkopen van de grond van het voormalige zwembad is het zogenoemde 'Didam-arrest' van toepassing. De gemeente mag de grond niet zonder goede onderbouwing één-op-één verkopen. Andere partijen moeten ook de kans krijgen om mee te dingen. Volgens de gemeente is dat gebeurd en is Plavei in deze situatie de enige serieuze gegadigde die aan de voorwaarden voldoet. Wanneer er met de bouw gestart wordt, is nog niet bekend.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).