gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op plek voormalig zwembad De Hoevert in Didam

313aa6f55040f0f4fa0805b8785dbaa2

De locatie waar zwembad De Hoevert in Didam stond, wordt ontwikkeld tot woningbouwlocatie. De gemeente Montferland gaat daarvoor samenwerken met woningstichting Plavei.

Charlotte van de Kant |
Het bouwen van woningen bij het voormalige zwembad De Hoevert is onderdeel van de visie voor de Kerkstraat. Daarin staat beschreven hoe drie gebieden worden herontwikkeld. Onder andere de voormalige locatie van De Hoevert, de Aldi en het kantoor van Plavei worden aanpakt. Van deze locaties is alleen De Hoevert al klaar voor de herontwikkeling, daarom is ervoor gekozen om nu hiermee te starten om onnodige vertraging te voorkomen. Alle drie de locaties krijgen nu een apart traject.

Op de locatie van De Hoevert komen, afhankelijk van het woningtype, veertien tot twintig woningen met een tuin en één tot twee woonlagen met een kap. Daarbij zullen er tien tot zestien appartementen met drie lagen en een plat dak gerealiseerd worden. In totaal dus 24 tot 36 woningen. Plavei zal daarbij het stedenbouwkundige plan uitwerken, dat moet aansluiten bij de visie die de gemeenteraad in december 2021 heeft vastgesteld.

'Didam-arrest'
Bij het verkopen van de grond van het voormalige zwembad is het zogenoemde 'Didam-arrest' van toepassing. De gemeente mag de grond niet zonder goede onderbouwing één-op-één verkopen. Andere partijen moeten ook de kans krijgen om mee te dingen. Volgens de gemeente is dat gebeurd en is Plavei in deze situatie de enige serieuze gegadigde die aan de voorwaarden voldoet. Wanneer er met de bouw gestart wordt, is nog niet bekend.

Foto: REGIO8

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.