gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op plek voormalig zwembad De Hoevert in Didam

313aa6f55040f0f4fa0805b8785dbaa2

De locatie waar zwembad De Hoevert in Didam stond, wordt ontwikkeld tot woningbouwlocatie. De gemeente Montferland gaat daarvoor samenwerken met woningstichting Plavei.

Charlotte van de Kant |
Het bouwen van woningen bij het voormalige zwembad De Hoevert is onderdeel van de visie voor de Kerkstraat. Daarin staat beschreven hoe drie gebieden worden herontwikkeld. Onder andere de voormalige locatie van De Hoevert, de Aldi en het kantoor van Plavei worden aanpakt. Van deze locaties is alleen De Hoevert al klaar voor de herontwikkeling, daarom is ervoor gekozen om nu hiermee te starten om onnodige vertraging te voorkomen. Alle drie de locaties krijgen nu een apart traject.

Op de locatie van De Hoevert komen, afhankelijk van het woningtype, veertien tot twintig woningen met een tuin en één tot twee woonlagen met een kap. Daarbij zullen er tien tot zestien appartementen met drie lagen en een plat dak gerealiseerd worden. In totaal dus 24 tot 36 woningen. Plavei zal daarbij het stedenbouwkundige plan uitwerken, dat moet aansluiten bij de visie die de gemeenteraad in december 2021 heeft vastgesteld.

'Didam-arrest'
Bij het verkopen van de grond van het voormalige zwembad is het zogenoemde 'Didam-arrest' van toepassing. De gemeente mag de grond niet zonder goede onderbouwing één-op-één verkopen. Andere partijen moeten ook de kans krijgen om mee te dingen. Volgens de gemeente is dat gebeurd en is Plavei in deze situatie de enige serieuze gegadigde die aan de voorwaarden voldoet. Wanneer er met de bouw gestart wordt, is nog niet bekend.

Foto: REGIO8

Lees ook

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.