gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen op oude plek school in Hummelo

1336a18194b886f7cc1af779cad56b28

Bronckhorst geeft groen licht voor de bouw van zes woningen in de kern van Hummelo voor en door een groep jongeren. Het gaat om het stuk grond waar in het verleden de plaatselijke basisschool stond.

Jasper Hazelaar |
De jongeren hebben zich verenigd in een zogenaamde CPO, dat betekent dat ze gezamenlijk opdrachtgever zijn van het nieuwbouwproject. De zes woningen worden gebouwd tussen de Beatrixlaan, de Groeneweg en de Keppelseweg. Het gaat om een stuk grond van de gemeente waar momenteel een wadi zit voor de opvang van regenwater. Deze wadi wordt binnen de plannen verplaatst richting de Keppelseweg zodat er ruimte is voor de woningen.

Op de plek in de dorpskern was eerder basisschool De Woordhof gevestigd. Deze is inmiddels verplaatst naar de rand van het dorp, aan de Keppelseweg. Het plan van de jongeren bestaat uit de bouw van zes woningen in twee verschillende blokken. Voor de hoekwoningen komen er parkeerplaatsen op het eigen terrein, ook komen er vier plaatsen voor auto’s bij de wadi.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

7dff47e6-0bd6-4533-a88a-a5d9fba0d545

Teleurstellend De Graafschap verliest van Jong Ajax en zakt op de ranglijst

Op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam heeft De Graafschap maandagavond met 2-1 verloren van Jong Ajax. Door de nederlaag zijn de Doetinchemmers afgezakt naar plek nummer zeventien op de ranglijst.

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.