gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningcorporaties komen met nieuwe website: “Maar het lost de schaarste niet op”

b4fbf971a8a61872f8120c278e6d744d.jpg

Na ruim tien jaar nemen de Achterhoekse woningcorporaties Wonion, ProWonen en Sité eind december afscheid van de oude website ThuisindeAchterhoek.nl om sociale huurwoningen te verhuren. Het nieuwe systeem is volgens ProWonen-directeur Hanke Struik een stuk klantvriendelijker, maar het acute tekort aan woonruimte wordt er niet mee opgelost.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Wat wij de afgelopen jaren zien, is dat er steeds meer mensen reageren op een woning”, zegt directeur-bestuurder Struik, ook vicevoorzitter van de thematafel Wonen binnen 8RHK Ambassadeurs. “Het aantal huurders neemt toe, dus dat betekent dat de kans dat je daadwerkelijk een woning krijgt, kleiner wordt.” Naast de nieuwe website verandert ook de manier hoe woningen worden verhuren. Vanaf het nieuwe jaar wordt tachtig procent van de sociale huurwoningen door de drie corporaties verhuurd op basis van inschrijftijd. Twintig procent wordt voortaan uitgegeven door loting. “Of je nu in Ulft, Ruurlo of Zelhem woont, de regels zijn voor iedereen overal hetzelfde”, aldus Struik.

Naast de nieuwe website, die op 10 januari in het nieuwe jaar wordt gelanceerd, komt er ook een app. Het is de bedoeling dat er méér informatie beschikbaar komt voor woningzoekenden. “Stel dat je een woning niet krijgt, krijg je ook te zien of je nummer drie of nummer vijftig was”, vertelt directeur-bestuurder Struik. “Dan kan je je positie inschatten voor een volgende keer. Dat helpt huurders om keuzes te maken.”

1.600 sociale huurwoningen erbij
Ook om de krapte te bestrijden ligt er een plan. Er worden afspraken gemaakt met gemeenten om tot 2030 1.600 sociale huurwoningen te realiseren. ProWonen, actief in Berkelland, Bronckhorst en Oost Gelre, is verantwoordelijk voor vijfhonderd daarvan. “Uit onderzoek blijkt dat dat genoeg is”, aldus Struik. “Stel dat over twee jaar blijkt dat de wereld verandert en het nodig is om meer te toevoegen, gaan we dat zeer zeker doen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.