gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Windmolens blijven een optie in Doetinchem, 'dreigende' brief geen effect

f7f7ff216919d3ef38f6463bced85549

Ondanks een 'dreigende brief' blijft het gebied langs de Oude IJssel tussen Doetinchem en Laag-Keppel staan als zoekgebied voor windmolens. Daarmee werd niet ingegaan op de oproep die drie actiegroepen deden in een open brief om geen besluit te nemen over de Omgevingsvisie. Een brief die door raads- en collegeleden als dreigend werd ervaren.

Tim Rondeel |
Stichting Tegenwind Keppel en Eldrik, Klankbordgroep Windpark Doetinchem en Tegenwind Oude IJssel verzochten deze week de gemeenteraad om geen besluit te nemen over de Omgevingsvisie. In de Omgevingsvisie van Doetinchem staat opgenomen dat er één zoekgebied voor de mogelijke komst van windturbines is in de gemeente. Het gebied langs de Oude IJssel tussen Doetinchem en Laag-Keppel. Dit is tegen het zere been van de partijen die al jaren vechten tegen de komst van grote windturbines in het gebied. Dat er een gebied ingetekend is wil nog niet zeggen dat er definitief windmolens komen in de gemeente. Zo staat in de visie dat de volksgezondheid een belangrijke afweging is en dat de vernieuwde regels van het Rijk, onder andere nieuwe afstandsnormen, worden afgewacht.

De briefschrijvers hameren op de verschillende gezondheidsrisico’s en verwijten de gemeente dat er niet aan bewonersparticipatie gedaan is. Ook willen ze dat er in Doetinchem geen klap op de Omgevingsvisie gegeven wordt omdat het ‘politieke sentiment’ veranderd is. Zo is de PVV, de grootste na de recente Tweede Kamerverkiezingen, tegen de komst van windmolens. Echter zorgde de manier van schrijven in de raad van Doetinchem voor verbazing.

'Mogelijk persoonlijk aansprakelijk'
In de open brief staat geschreven: “Wij geven u uit een goed bedoeld en wel te begrijpen eigenbelang in overweging om de stemming over de Omgevingsvisie openbaar en hoofdelijk te laten plaatsvinden. Met een hoofdelijke stemming is duidelijk wie in de toekomst mogelijk persoonlijk aansprakelijk kan worden gesteld en wie niet. Zonder een hoofdelijke stemming is, zowel de raad als collectief, als ook ieder individueel lid van dit gremium, persoonlijk aansprakelijk.”

Boumans hoopt op nieuwe brief
Deze tekst zorgde ervoor dat VVD-fractievoorzitter Marius Wijers vragen stelde over de brief en het omschreef als een dreigement. Burgemeester Boumans begreep de vragen van Wijers en nam aan dat de VVD'er namens de gehele raad sprak. “U moet in opperste vrijheid uw werk kunnen doen en uzelf vrij kunnen voelen”, zo begon Boumans. "Ik vind de brief onzorgvuldig, onheus en onverstandig”, aldus burgemeester Boumans, die aangeeft dat mensen in hun recht staan om voor hun standpunten op te komen. “Maar het mag nooit op een manier die als bedreigend wordt ervaren. Het zou de briefschrijvers sieren om met nog een brief te komen waar ze afstand namen van de passage.” Boumans wil eventuele vervolgstappen niet uitsluiten.

Aangenomen
De Omgevingsvisie onder de naam ‘Doetinchem, kloppend hart van de Achterhoek’ werd donderdagavond aangenomen door de raad. Alleen de fracties van de SP en FvD stemden tegen. In de visie staan onder meer de de werkwijze van de gemeente opgeschreven op het gebied van wonen, werken, landelijk gebied en leefbaarheid richting 2036. Doetinchem heeft onder andere de ambitie om in dit jaar gegroeid te zijn tot 70.000 inwoners

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.