gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildpark over de grens heet otter welkom

c3f47ed5ebed458b8c43c0e906d97a3f

Voor het eerst in twee jaar tijd is er in Wildpark Anholter Schweiz over de grens bij Gendringen een otter geboren. Ondanks de aangescherpte coronamaatregelen die gelden in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hoopt het dierenpark dat de aanwinst veel bezoekers trekt.

Tim Rondeel |
“Jonge dieren helpen altijd, dus ik hoop het wel”, laat verzorgster Patty Bijlsma weten. “Voorlopig ligt ze nog wel binnen. Ze is nu zes weken en pas na drie maanden leren ze zwemmen, dan gaat zij ook echt naar buiten.” Ook met de komende wintermaanden is het voor de aanwinst van het park beter om binnen te blijven. Het wildpark is deze gehele winter open. De enkele weken oude otter is na die tijd nog maar even te bewonderen in Anholter Schweiz. Over een paar maanden vertrekt de otter naar een ander dierenpark. “De Europese otter leeft normaal alleen in de natuur en wij hebben twee verblijven waar in elk al een koppel zit, dus daar kunnen verder geen dieren meer bij”, aldus Bijlsma. “De jongen gaan, net zoals in de natuur, verhuizen na een tijdje.”

In de Achterhoek duiken tegenwoordig ook wilde otters op. “We hebben ook otters uitgezet in Nederland”, laat de dierenverzorgster weten. “Dus we hebben daar een beetje aan meegeholpen destijds.” Er zijn steeds meer initiatieven om het dier terug in de natuur te krijgen, zo is er een loopbrug over de grensrivier tussen 's-Heerenberg en Emmerik uitgelegd voor de beesten.

Hopen op geboortegolf

De geboorte van de otter is een mooi moment voor het Wildpark, maar Bijlsma hoopt in het voorjaar weer op een traditionele geboortegolf. “We hopen natuurlijk weer op een hoop geitjes, schaapjes, herten, ezels”, blikt Bijlsma vooruit. Ook hopen ze in het dierenpark net als in afgelopen voorjaar op jonge lynxen. “Hopelijk weer best wel wat.”

Strengere regels in Noordrijn-Westfalen

Vanaf maandag worden de coronaregels in Noordrijn-Westfalen aangescherpt en wil de deelstaat de 2G-methode invoeren. Bij het park wachten ze nog even af wat precies de regels worden, aangezien het per gemeente bepaald wordt. Mocht de 2G-methode ook gelden voor Anholter Schweiz, zou dat betekenen dat bezoekers alleen nog welkom zijn met een vaccinatie of herstelbewijs. Dit geldt ook voor Nederlanders die het park willen bezoeken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

AlardRoss4

Radio-dj Alard Ross neemt na 1.500 uitzendingen afscheid van REGIO8

Na 1.500 uitzendingen komt er een einde aan de populaire dialectradio-uitzendingen van Alard Ross. Dat maakte de programmamaker vrijdagmiddag bekend. De radiomaker presenteerde sinds 1997 iedere zaterdag het programma Van Mojn tut Goedgoan op REGIO8.

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.