gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildpark over de grens heet otter welkom

c3f47ed5ebed458b8c43c0e906d97a3f

Voor het eerst in twee jaar tijd is er in Wildpark Anholter Schweiz over de grens bij Gendringen een otter geboren. Ondanks de aangescherpte coronamaatregelen die gelden in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hoopt het dierenpark dat de aanwinst veel bezoekers trekt.

Tim Rondeel |
“Jonge dieren helpen altijd, dus ik hoop het wel”, laat verzorgster Patty Bijlsma weten. “Voorlopig ligt ze nog wel binnen. Ze is nu zes weken en pas na drie maanden leren ze zwemmen, dan gaat zij ook echt naar buiten.” Ook met de komende wintermaanden is het voor de aanwinst van het park beter om binnen te blijven. Het wildpark is deze gehele winter open. De enkele weken oude otter is na die tijd nog maar even te bewonderen in Anholter Schweiz. Over een paar maanden vertrekt de otter naar een ander dierenpark. “De Europese otter leeft normaal alleen in de natuur en wij hebben twee verblijven waar in elk al een koppel zit, dus daar kunnen verder geen dieren meer bij”, aldus Bijlsma. “De jongen gaan, net zoals in de natuur, verhuizen na een tijdje.”

In de Achterhoek duiken tegenwoordig ook wilde otters op. “We hebben ook otters uitgezet in Nederland”, laat de dierenverzorgster weten. “Dus we hebben daar een beetje aan meegeholpen destijds.” Er zijn steeds meer initiatieven om het dier terug in de natuur te krijgen, zo is er een loopbrug over de grensrivier tussen 's-Heerenberg en Emmerik uitgelegd voor de beesten.

Hopen op geboortegolf

De geboorte van de otter is een mooi moment voor het Wildpark, maar Bijlsma hoopt in het voorjaar weer op een traditionele geboortegolf. “We hopen natuurlijk weer op een hoop geitjes, schaapjes, herten, ezels”, blikt Bijlsma vooruit. Ook hopen ze in het dierenpark net als in afgelopen voorjaar op jonge lynxen. “Hopelijk weer best wel wat.”

Strengere regels in Noordrijn-Westfalen

Vanaf maandag worden de coronaregels in Noordrijn-Westfalen aangescherpt en wil de deelstaat de 2G-methode invoeren. Bij het park wachten ze nog even af wat precies de regels worden, aangezien het per gemeente bepaald wordt. Mocht de 2G-methode ook gelden voor Anholter Schweiz, zou dat betekenen dat bezoekers alleen nog welkom zijn met een vaccinatie of herstelbewijs. Dit geldt ook voor Nederlanders die het park willen bezoeken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.