gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildpark over de grens heet otter welkom

c3f47ed5ebed458b8c43c0e906d97a3f

Voor het eerst in twee jaar tijd is er in Wildpark Anholter Schweiz over de grens bij Gendringen een otter geboren. Ondanks de aangescherpte coronamaatregelen die gelden in de deelstaat Noordrijn-Westfalen hoopt het dierenpark dat de aanwinst veel bezoekers trekt.

Tim Rondeel |
“Jonge dieren helpen altijd, dus ik hoop het wel”, laat verzorgster Patty Bijlsma weten. “Voorlopig ligt ze nog wel binnen. Ze is nu zes weken en pas na drie maanden leren ze zwemmen, dan gaat zij ook echt naar buiten.” Ook met de komende wintermaanden is het voor de aanwinst van het park beter om binnen te blijven. Het wildpark is deze gehele winter open. De enkele weken oude otter is na die tijd nog maar even te bewonderen in Anholter Schweiz. Over een paar maanden vertrekt de otter naar een ander dierenpark. “De Europese otter leeft normaal alleen in de natuur en wij hebben twee verblijven waar in elk al een koppel zit, dus daar kunnen verder geen dieren meer bij”, aldus Bijlsma. “De jongen gaan, net zoals in de natuur, verhuizen na een tijdje.”

In de Achterhoek duiken tegenwoordig ook wilde otters op. “We hebben ook otters uitgezet in Nederland”, laat de dierenverzorgster weten. “Dus we hebben daar een beetje aan meegeholpen destijds.” Er zijn steeds meer initiatieven om het dier terug in de natuur te krijgen, zo is er een loopbrug over de grensrivier tussen 's-Heerenberg en Emmerik uitgelegd voor de beesten.

Hopen op geboortegolf

De geboorte van de otter is een mooi moment voor het Wildpark, maar Bijlsma hoopt in het voorjaar weer op een traditionele geboortegolf. “We hopen natuurlijk weer op een hoop geitjes, schaapjes, herten, ezels”, blikt Bijlsma vooruit. Ook hopen ze in het dierenpark net als in afgelopen voorjaar op jonge lynxen. “Hopelijk weer best wel wat.”

Strengere regels in Noordrijn-Westfalen

Vanaf maandag worden de coronaregels in Noordrijn-Westfalen aangescherpt en wil de deelstaat de 2G-methode invoeren. Bij het park wachten ze nog even af wat precies de regels worden, aangezien het per gemeente bepaald wordt. Mocht de 2G-methode ook gelden voor Anholter Schweiz, zou dat betekenen dat bezoekers alleen nog welkom zijn met een vaccinatie of herstelbewijs. Dit geldt ook voor Nederlanders die het park willen bezoeken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.