gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildbeheereenheid en Oude IJsselstreek maken gemeente weer groener

e2af8dd0ee3b0e43358ce2728021178f.jpg

Tijdens de jaarlijkse vergroeningsactie van de Wildbeheereenheid Gendringen-Bergh zijn er zaterdag in samenwerking met gemeente Oude IJsselstreek bijna tienduizend nieuwe struiken en honderdvijftig nieuwe bomen gepland. Oude IJsselstreek stelde ook dit jaar weer het pootgoed beschikbaar.

Michiel Eberwijn |
“Wat we natuurlijk willen, en dat doen we al 22 jaar samen met de wildbeheer eenheid, is een stukje vergroening terugbrengen op de plekken waar het verdwenen is in de loop van de tijd”, vertelt wethouder Ria Ankersmit. Volgens haar staat de natuur bij de actie voorop. “We brengen samen vergroening aan bij de randen van percelen. Waardoor fauna en wild voerplekken hebben en veilige plekken hebben om te overnachten.” Bij de jaarlijkse actie werden er dit jaar op 27 locaties in de gemeente, in het totaal 9600 heesters en honderdvijftig bomen aangeplant. De wildbeheereenheid zorgt ook voor het aandragen van locaties. “We jagen en dan hebben we natuurlijk dan ook de contacten met de mensen hier in het buitengebied”, aldus Gerard Evers. Als één van de organisatoren van het project, hoopt hij dat de omwonenden open staan voor de actie. “We gaan kijken of we die mensen kunnen enthousiasmeren om ook nog een stukje aan te planten.”

Een van de deelnemers is Tim Kruese uit Netterden, die een deel van zijn eigen land beschikbaar stelde. “We hopen wat ruimte te creëren voor het wild en het gevolg natuurlijk, de reetje en de haasjes et cetera. “We hebben een grote vriendengroep en familie, die komen allemaal helpen. Een gezellige boomplant dag zoals wij dat noemen.” Het was voor Kruese de tweede keer dat hij meedeed met de vergroeningsactie. “Toen wij hier kwamen wonen was het eigenlijk een groot weiland. En ik ben zelf wel een natuurliefhebber. Ik wil de patrijzen weer terugzien, ik wil de fazanten weer terugzien, ik wil hazen, ik wil reeën.”

Resultaat
Door de jaren heen zijn er inmiddels al meer dan honderdduizend bomen en struiken gepland, maar van ophouden wil de gemeente niks weten. “Ik hoop dat we dit soort projecten nog heel lang door kunnen zetten”, vertelt de wethouder. “Zonder de vrijwillige inzet van de wildbeheereenheid kan het niet. Daar ben ik heel eerlijk in, daar hebben wij zelf ook te weinig mankracht op dat moment voor.” Desondanks ziet Ankersmit wel dat het in de huidige vorm goede resultaten oplevert. “Op deze manier, samen met onze inwoners die in het buitengebied wonen en werken en met de wildbeheereenheid, maak je elkaar sterk en kun je heel veel resultaat bereiken. En als je kijkt naar de afgelopen 22 jaar, hebben we dat ook op heel veel plekken laten zien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.