gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Groote handelde ‘niet behoorlijk’ rond ’s-Heerenberg Oost

1551c6887d19e6f33ac51e495788008f

De dinsdag opgestapte Henk Groote heeft als wethouder ‘niet behoorlijk’ gehandeld in het dossier ’s-Heerenberg Oost. Dat oordeelt de Nationale Ombudsman, die in opdracht van de gemeente Montferland onderzoek heeft gedaan naar de ontstane situatie.

Jasper Hazelaar |
Wat Groote wordt verweten is dat hij tegenover ondernemers had aangegeven dat er meerdere gegadigden waren met een plan om winkelcentrum De Bongerd in ’s-Heerenberg te ontwikkelen. Dat zou betekenen dat Rob Mos, als voormalig wethouder de voorganger van Groote op het dossier, informatie had achtergehouden. Mos diende een klacht in die nu deels wordt onderschreven door de Nationale Ombudsman: ‘Wij komen tot het oordeel dat heer B (Groote, red.) niet behoorlijk heeft gehandeld als het gaat om uitlatingen over u naar derden waarbij is gesuggereerd dan wel de indruk is gewekt dat u een plan zou hebben achtergehouden voor het college.’

De Nationale Ombudsman komt tot die conclusie na gesprekken met betrokken ondernemers en de politici. Wat er precies is gezegd, is niet bekend. De gespreksverslagen in het onderzoek zijn zwartgelakt. Over de andere klachten van Mos, onder meer de invloed op inwoners, oordeelt de Nationale Ombudsman dat ze ongegrond zijn. Zowel Mos als Groote trokken dinsdag, na het opstappen van de wethouder, eigen conclusies op basis van het rapport.

En nu?
Na het opstappen van Groote is er een hiaat ontstaan in het college van Montferland. Het presidium komt donderdagavond bij elkaar om te overleggen over de toekomst van de gemeente. De coalitie klapte al eerder, dat gebeurde rond het ontslag van Mos als wethouder. Lijst Groot Montferland, de partij van Groote, liet dinsdag al weten nog geen nieuwe kandidaat-wethouder op het oog te hebben.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.