gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Groote handelde ‘niet behoorlijk’ rond ’s-Heerenberg Oost

1551c6887d19e6f33ac51e495788008f

De dinsdag opgestapte Henk Groote heeft als wethouder ‘niet behoorlijk’ gehandeld in het dossier ’s-Heerenberg Oost. Dat oordeelt de Nationale Ombudsman, die in opdracht van de gemeente Montferland onderzoek heeft gedaan naar de ontstane situatie.

Jasper Hazelaar |
Wat Groote wordt verweten is dat hij tegenover ondernemers had aangegeven dat er meerdere gegadigden waren met een plan om winkelcentrum De Bongerd in ’s-Heerenberg te ontwikkelen. Dat zou betekenen dat Rob Mos, als voormalig wethouder de voorganger van Groote op het dossier, informatie had achtergehouden. Mos diende een klacht in die nu deels wordt onderschreven door de Nationale Ombudsman: ‘Wij komen tot het oordeel dat heer B (Groote, red.) niet behoorlijk heeft gehandeld als het gaat om uitlatingen over u naar derden waarbij is gesuggereerd dan wel de indruk is gewekt dat u een plan zou hebben achtergehouden voor het college.’

De Nationale Ombudsman komt tot die conclusie na gesprekken met betrokken ondernemers en de politici. Wat er precies is gezegd, is niet bekend. De gespreksverslagen in het onderzoek zijn zwartgelakt. Over de andere klachten van Mos, onder meer de invloed op inwoners, oordeelt de Nationale Ombudsman dat ze ongegrond zijn. Zowel Mos als Groote trokken dinsdag, na het opstappen van de wethouder, eigen conclusies op basis van het rapport.

En nu?
Na het opstappen van Groote is er een hiaat ontstaan in het college van Montferland. Het presidium komt donderdagavond bij elkaar om te overleggen over de toekomst van de gemeente. De coalitie klapte al eerder, dat gebeurde rond het ontslag van Mos als wethouder. Lijst Groot Montferland, de partij van Groote, liet dinsdag al weten nog geen nieuwe kandidaat-wethouder op het oog te hebben.

Foto: REGIO8

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.