gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

53703fa4e6038f13affeabd9d836dac7

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de atletiek wedstrijd, in andere vorm, terug in de Achterhoek. Dit keer met verschillende wereldtoppers aan de start. Onder anderen Nederlands recordhouder van de marathon, Abdi Nageeye en tweevoudig Nederlands kampioen Frank Futselaar verschijnen zondag aan de start. Voor Futselaar voelt de wedstrijd als thuiskomen. Als jonge hardloper trainde hij al op de Montferlandse heuvels.

 | Aangepast op

“Ik heb er echt ontzettend veel zin in”, zegt hij enthousiast. “Het is zo’n mooie omgeving en dit parcours is echt uniek in Nederland. Waar vind je nou zo’n heuvelachtig parcours? En dat we ook door alle dorpen heen lopen, geeft het echt de kenmerken van een klassieker.”

De loper hoopt op volop steun langs de kant. “Ik hoop in Beek en Didam veel publiek te zien, maar ook op de stukken richting Azewijn. In die open velden wordt het wel strijden tegen de elementen. Ik ben heel benieuwd.”

Charme van kleinere wedstrijden
Abdi Nageeye stond al op de grootste podia, met overwinningen in New York en Rotterdam en een zilveren olympische medaille. Toch geniet hij juist van de charme van kleinere wedstrijden, zoals die in Montferland. “Ik vind dit eigenlijk heel fijn”, vertelt Nageeye. “Dit soort wedstrijden zijn heel belangrijk. Je komt rustig aan, zit in een klein hotel en kunt je goed voorbereiden op de grotere wedstrijden die nog komen.”

Zijn deelname aan deze halve marathon roept herinneringen op aan het begin van zijn carrière. “Het is gewoon een gezellige wedstrijd. Het doet me denken aan vroeger, toen ik net begon met deze kleinere wedstrijden in Nederland”, zegt hij. “Hardlopen wordt ook steeds groter. Zondag doen er bijna zevenduizend mensen mee, dat is toch niet normaal?”

‘Het kasteel is me bijgebleven’
Nageeye deed in 2016 al eens mee aan de Montferland Run. Als geschiedenisliefhebber keek hij er na de uitnodiging naar uit om terug te keren naar het eeuwenoude kasteel Huis Bergh. “Ik hou van geschiedenis en van al die zwaarden in het kasteel. Daarom is deze wedstrijd me altijd bijgebleven”, vertelt hij.

Van de race zelf herinnert hij zich minder. “Een vriend van mij die ik toen begeleidde, vertelde dat hij ook meeliep. Hij had het verschrikkelijk koud en heeft het daar nu nog steeds over”, lacht Nageeye.

Achterhoekse sfeer
De topatleten hopen tijdens de halve marathon ook iets mee te krijgen van de typische Achterhoekse sfeer, net als bijvoorbeeld die op de Vijverberg. “Je hoopt natuurlijk op uitbundigheid”, zegt Futselaar. “De Achterhoekers zijn trots op De Graafschap, dus ik hoop dat ze zondag ook een beetje uit hun dak durven te gaan.”

“Het is voor die dorpen de eerste keer dat we er echt doorheen lopen”, vervolgt hij. “Dus we gaan het zien. Ik hoop dat ze massaal langs de kant staan.”

De Montferland Halve Marathon bestaat dit jaar uit drie afstanden: de halve marathon, die start vanaf 11.00 uur. De 10 kilometer, die start vanaf 13.15 uur. De 5 kilometer, die start vanaf 14.30 uur. Alle afstanden starten op de Molenstraat in 's-Heerenberg.

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.