gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wereldrecord buitensport in Ulft: ‘Belangrijk dat ouderen actief blijven’

0c32133ddd83dcb72da72e0ea690847f.jpg

De Vitality Club FreeWheel Ulft doet op woensdag 1 oktober mee aan een wereldrecordpoging bewegen in de buitenlucht. Het doel is om met zoveel mogelijk ouderen samen te bewegen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
“Met deze recordpoging willen we laten zien hoe belangrijk het is dat ouderen actief blijven,” zegt Jos Sluiter, organisator van de bijeenkomst in Ulft. “Het houdt mensen vitaal, geeft richting aan de dag, zorgt voor nieuwe vriendschappen en helpt om langer zelfstandig te blijven.” Niet alleen Ulft, maar ook Eindhoven, Drachten, Denekamp en Leiden doen mee. In Leiden is ook de Leyden Academy gevestigd, het academisch onderzoeksinstituut dat de recordpoging organiseert.

De beweegoefeningen richten zich vooral op kracht- en balansoefeningen, en iedereen kan op zijn of haar manier meedoen. “Daarom nodigen we ook lokale zorgprofessionals, welzijnsorganisaties, wethouders en burgemeesters uit om bij dit bijzondere evenement aanwezig te zijn en hun betrokkenheid te tonen,” aldus Jos Sluiter.

Het sportmoment vindt plaats op de sportlocatie van voetbalclub SDOUC. De woensdagochtend begint om 10.30 uur met de inloop, de recordpoging start om 11.00 uur.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.

KalfjeSinderen.jpg

Vermist kalfje weer veilig in Sinderense stal: ‘We gaan hem zwerver noemen’

Het waren hectische momenten voor de familie Barink uit Sinderen vorige week. Een zes dagen oud kalfje nam donderdagavond de benen. Inmiddels staat het kalfje weer veilig en gezond in de stal. Hobbyboer Dick Barink doet zijn verhaal: “Het was echt wel even hectisch.”

Gijssel0.png

Wethouder Van Gijssel legt functie in Berkelland neer

Arjen van Gijssel (CDA) is niet langer wethouder in de gemeente Berkelland. Afgelopen zondag heeft hij zijn ontslag aangeboden. Dat is kort voor de finish. Op dinsdag zou het advies voor een nieuwe coalitie gepresenteerd worden, maar er is meer tijd nodig.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Na Hengelo roert ook Vorden zich: 'Geen jonge asielzoekers hier'

Elf omwonenden van een geplande opvang van minderjarige asielzoekers in Vorden en de gemeente Bronckhorst stonden vrijdag in Arnhem tegenover elkaar bij de voorzieningenrechter. Inzet: "Op ons industrieterrein geen opvanglocatie."